Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Országh v Nashville plní očakávania, porovnávajú ho s Walkerom

TASR|16. okt 2001 o 13:17

Nashville 16. októbra (TASR) - Slovenský hokejový útočník Nashvillu Predators Vladimír Országh podľa vyjadrení predstaviteľov klubu plní ich predsezónne očakávania.

V doterajších štyroch zápasoch strelilo pravé krídlo dva góly, no tréner dravcov Barry Trotz je spokojný s viacerými stránkami Országhovho prejavu. "Napáda súpera, hrá s nasadením a prejavuje veľa hokejovej zručnosti," zhodnotil svojho nového zverenca Barry Trotz.

Országh sa do NHL vrátil po neúspešných pokusoch v drese Islanders vybojovať si miesto v základnej zostave. Ostrovania ho draftovali už v roku 1995, počas troch sezón však odohral len 34 zápasov s bilanciou piatich bodov. Uplynulú sezónu strávil banskobystrický rodák vo švédskej Elitserie, kde prispel k majstrovskému titulu Djurgaardenu 23 gólmi v 50 zápasoch.

"Vo Švédsku sa hral omnoho technickejší hokej a bez fyzického kontaktu," porovnal súťaž za oceánom Országh a dodal: "Ešte keď som bol hráčom Islanders, strávil som veľa času na farme a tam to je predovšetkým o silovom prejave a fyzických kontaktoch. Je to súčasť hry a keď nechcem ísť opäť na farmu, musím to prijať. Bodyček dokážem prijať, ale aj uštedriť.

Už po niekoľkých zápasoch slovenského útočníka začali v meste country hudby prirovnávať k ofenzívnej opore tímu Scottovi Walkerovi. "Dúfam, že ma s ním porovnávajú v dobrom zmysle," povedal najproduktívnejší hráč Preds v uplynulom ročníku a doplnil: "Zatiaľ som ho ešte veľmi nepozoroval, no myslím, že má šikovnejšie ruky ako ja. Nie je veľmi urastený, ale svoju zručnosť výborne využíva ako typický Európan."

br ki

Súvisiace články