Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Országh: Drží nás brankár

Sportnet|8. jan 2004 o 00:00

Po zápase Toronto - Nashville (2:1) sme oslovili slovenského krídelníka VLADIMÍRA ORSZÁGHA.

Váš tím podal dobrý výkon, ale s výsledkom asi spokojní nebudete?

„Samozrejme, každá prehra mrzí, najmä v Toronte. Viedli sme po druhej tretine 1:0 a nakoniec sme prehrali dvoma zlepenými gólmi. Bol to tvrdý a zaujímavý zápas."

Kvalitne vám zahrala obrana na čele s českým brankárom Tomášom Vokounom. Súhlasíte?

„Tomáš je jednoznačne naším najlepším hráčom. Drží nás nad vodou. Celý systém stojí na obrane a na gólmanovi. Dnes to bolo o to ťažšie, že sa nám zranili dvaja obrancovia, takže sme hrali len so štyrmi."

Kouč vás stavia do útoku k ruskému centrovi Denisovi Archipovovi, na druhom krídle je Čech Martin Erat. Máte „dovolené" zahrať si európsky hokej?

„Tréner vyžaduje od nás, aby sme puk nahodili jednoducho do útočnej tretiny, nesmieme si prihrávať na modrej, aby nedošlo k chybe. Keď však máme možnosť zakombinovať si, tak to využijeme. Ale väčšinou sa držíme nášho systému."

Reprezentácia Slovenska získala za posledné štyri roky tri medaily z majstrovstiev sveta. Hviezdy NHL sú pravidelne trénerovi k dispozícii. Dôvody?

„Svetový šampionát trvá len dva týždne, je to emotívna záležitosť a hráči sa snažia odviesť najlepší výkon. Na majstrovstvách hráme za svoju krajinu a tešíme sa na stretnutie s kamarátmi. V NHL niekedy toto zanietenie chýba. V základnej časti NHL odohráme 82 zápasov a trvá dosť dlho. Je toho niekedy skutočne veľa."

V prvej časti NHL sa vlastne rozdávajú karty, v druhej sa hrá o postup do Stanley Cupu. Ako hodnotíte doterajšie výkony vášho tímu?

„Na to, že nás všetci odpisovali a že nám prorokovali jedno z posledných miest, si vedieme dobre. Závisí len od nás, ako využijeme šancu. Negatívom je veľa zranených hráčov."

Západná konferencia je náročnejšia väčšími vzdialenosťami a cestovaním či zmenami počasia. Necítite sa znevýhodnení?

„Nie, Nashville má dobrú polohu v strede Spojených štátov, takže máme všade približne rovnako ďaleko."

Aký je váš cieľ v tejto sezóne?

„Pred sezónou som si dal métu dvadsať gólov a štyridsať bodov. Mal som slabší začiatok, potom sa mi začalo dariť. Teraz som nejaký čas nebodoval, ale myslím si, že sa to dá splniť."

Súvisiace články