Orientovali sa v ťahanovskom lese

Beh Zoborskou lesostepou ponúkne účastníkom krásne scenérie. (Autor: dh)
Sportnet|Publikované 2. jún 2017 o 22:00

Kontrolné stanovištia boli situované v lese pri košickom sídlisku.

KOŠICE. Orientačný klub Union Košice v spolupráci s Klubom OB Akademik Technická univerzita Košice usporiadali 5. kolo Oblastného rebríčka Košického kraja v orientačnom behu s názvom „Ťahanovský Grand Slam“.

Kontrolné stanovištia boli situované v lese pri košickom sídlisku Ťahanovce s rozmanitým porastom s prevažne dobrou priebežnosťou a množstvom terénnych detailov.

Na najťažšej 4,6 km dlhej mužskej trati s 18 kontrolami zvíťazil Štefan Nitkulinec za 37:25 min. pred Dávidom Ugrayom za 43:14 min. a tretie miesto obsadil 57-ročný veterán Mikuláš Novota za (všetci ATU Košice) za 43:56 min.

Úspešný návrat po zranení zaznamenala na ženskej 3,6 km dlhej trati s 16 KS Jana Macinská víťazstvom v čase 34:26 min.

Ďalšie dve miesta na stupňoch víťazov vybojovali sestry Papugové, pričom druhá skončila Andrea za 38:16 min. a tretia Katarína (všetky ATU Košice) za 40:37 min.

V ďalších mládežníckych a veteránskych kategóriách prvenstvá dosiahli: W-10: Monika Sitášová (Košice), M-12: Jakub Janšo (ATU Košice), W-12: Júlia Pavelová (Kysak), M-14: Richard Sláma, W-14: Simona Mihaličová (obaja ATU Košice), M-18: Daniel Breiner, W35-: Martina Breinerová (obaja Metropol Košice), M35-: Juraj Mihalič, W45-: Elena Belicová, M45-: František Papuga, W55-: Iveta Putnovská (všetci ATU Košice), M55-: Anton Onder (Metropol Košice).

V kategórii „K“ bez rozdielu veku i pohlavia vyhral Pavol Kiss (ATU Košice) a vo verejnej náborovej kategórii „N“ Martin Kozák (Košice).