Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Orientátori sa činili na planine

Sportnet|Publikované 22. okt 2008 o 22:00

KOŠICE. Na Plešiveckej planine v rámci medzinárodných majstrovstviev Slovenska v orientačnom behu na klasických tratiach vo veteránskych

kategóriách z pretekárov Košického kraja medaily vybojovali: M35-: 3. Milan Dudra, M40-: 1. Valér Franko (obaja KOB Sokol Kysak), M45-: 3. Juraj Korim, M55-: 1. Vladimír Kopaničák (obaja ATU Košice), M60-: 3. Igor Roháč (Slávia UVL Košice), M65-: 1. Wilfried Sleziak (Dargov Košice), M70-: 3.(82-ročný) Ladislav Oľhava, W35-: 3. Jana Slámová, W50-: 2. Angela Maľárová (všetci ATU Košice). V mládežníckých kategóriách z východniarov medaily získali: M-14: 3. Martin Masaryk, M-16: 3. Tomáš Mušinský (obaja ATU Košice), M-18: 1. Michal Pavlík (TJ Čingov Sp.N.Ves), 2. Tomáš Sokol (KOB Sokol Kysak), M-20: 1. Štefan Ringer, W-14: 2. Andrea Papugová, 3. Martina Papugová, W-16: 2. Katarína Papugová, 3. Ivana Ďurčová (všetci ATU Košice), W-18: 2. Eva Farkašová (TJ Čingov Sp.N.Ves), W-20: 1. Jana Kršiaková (ATU Košice). Vo verejných pretekoch v kategórii žiakov do 12 rokov zvíťazil Dávid Karabaš (ATU Košice) a u žiačok do 12 rokov Antónia Šofranková (ZŠ sv. Cyrila a Metoda Košice). V súťaži štafiet z východniarov medailové umiestenia dosiahli: M-14: 1. ATU Košice (D.Kertés, D.Karabaš, M.Masaryk), 2. ZŠ sv. Cyrila a Metoda Košice (S.Kisela, J.Šudák, M.Nováček), M-18: 1. KOB Sokol Kysak (J.Sokol, D.Franko, T.Sokol),...3. ATU Košice( T.Mušinský, D.Onder, M.Papuga), M35-: 2. KOB Sokol Kysak (I.Porubčan, V.Franko, M.Dudra), M45-: 2. KOB Sokol Kysak (G.Filó, J. Kollár, Š.Rácz), W-18: 2. ATU Košice (I.Ďurčová, M.Cehlárová, K.Papugová), W35-: 2. ATU Košice (E.Papugová, E.Belicová, J.Slámová). Vo verejnej Open kategórii bez rozdielu veku vyhral KOB Sokol Kysak (R.Marton, S.Gajdoš, S.Franko).