Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Orientační bežci zápolili o nezvyčajné trofeje

Sportnet|Publikované 27. okt 2011 o 22:00

Počas víkendu sa za početnej účasti orientačných bežcov z Košického kraja konali 2 preteky na Horehroní.

KOŠICE. Prvý deň súťažili muži o 48. Jelení paroh a ženy o 17. Kravský roh v údolí potoka Kopernica v okrese Žiar nad Hronom. V konkurencii 32 mužov na 6,8 km trati s prevýšením 225 m a 22 kontrolami si nezvyčajnú trofej vybojoval Pavol Bukovác za 48:14 min. pred Dávidíkom a M. Bukovácom (všetci Bratislava). V prvej desiatke z východniarov skončili: 4. M. Krajčík, 6. M. Papuga a 9. A. Tysz (všetci ATU Košice). V kategórii žien Kravský roh vyhrala Lucia Steigrová z B. Bystrice.

V ďalších kategóriách z východniarov prvé miesta obsadili: W-12. V. Roháčová (ATU), W-16: D. Franková (Sokol Kysak), M-12: Š. Mihalič (Metropol Košice), M35-: R. Miček, M50-: M. Palička (obaja Čingov Sp. N. Ves).
Druhý deň sa súťažilo na krátkych tratiach v Bienskej doline pri kúpeľoch Kováčová. Z 24 štartujúcich mužov na 5,2 km trati vyhral Marián Dávidík o sekundu pred P. Bukovácom (obaja Bratislava) a tretie miesto obsadil Miroslav Papuga (ATU Košice). Do prvej desiatky skončili jeho oddieloví kolegovia: 6. M. Krajčík, 8. M. Novota, 10. I. Patráš (všetci ATU). Z východniarov v kategórii mladších dorasteniek do 16 rokov vyhrala Radka Lamanecová a u mužov od 35 rokov Róbert Miček (obaja Čingov Sp. N. Ves).