Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Organizátorov skritizovali za dráhu pre bobistov a sánkarov

Bobrovčan (celkom vľavo) roztláčal boby na jednom krídle na olympijských hrách v Soči. (Autor: ARCHÍV LK)
TASR|Publikované 15. feb 2017 o 13:06

Boby, sánkovanie a skeleton nemajú v Kórejskej republike veľkú tradíciu.

PJONGČANG. Organizátorov zimných olympijských hier 2018 v kórejskom Pjongčangu skritizovali za dráhu pre bobistov a sánkarov.

Boby, sánkovanie a skeleton nemajú v Kórejskej republike veľkú tradíciu. Preto aj pôvodný plán Medzinárodného olympijského výboru (MOV) počítal s tým, že sa tieto súťaže uskutočnia v inej krajine.

Zabránilo by sa tak zbytočnému mrhaniu peňažných prostriedkov.

Nakoniec sa však organizátori rozhodli postaviť za takmer 90 miliónov eur dejisko aj pre tieto súťaže. Má ísť o prvú dráhu s kompletným LED osvetlením. Prvá prehliadka priestorov priniesla skôr kritiku ako pochvalné slová.

"Nie je to najmodernejšia dráha na svete. Sú aj trate s modernejšími chladiacimi systémami," uviedol šéf komisie Medzinárodnej sánkarskej federácie (FIL) pre tvorbu tratí Markus Aschauer.

Zároveň vyjadril obavu o využitie po skončení ZOH 2018. Organizátori dúfajú, že sa dráha stane strediskom prípravy čínskych športovcov pre ZOH 2022 v Pekingu.

Druhou možnosťou je vznik tréningového centra pre nádejných kórejských bobistov, sánkarov a skeletonistov. Informovala agentúra DPA.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.