Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Organizátori zrušili pre zlé počasie super G mužov na MS

V Beaver Creeku od rána sneží. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 4. feb 2015 o 17:49

V Beaver Creeku od rána sneží a na trati je navyše hmla.

BEAVER CREEK. Jury 43. MS v alpskom lyžovaní zrušila v stredu super-G mužov pre zlé poveternostné podmienky. Druhé preteky šampionátu sa v Beaver Creeku pôjdu o 24 hodín neskôr, teda vo štvrtok o 19.00 SEČ.

Svetové agentúry informovali, že bezprostredným dôvodom boli podobne nevyhovujúce podmienky, ktoré v utorok najprv posunuli štart a potom skrátili trať superobrovského slalomu žien.

V stredu sa rozsnežilo ešte viac. A keďže blížiacou sa súťažou zosilnel aj vietor, kvalitná a regulárna súťaž na slávnom svahu Birds of Prey sa nemohla uskutočniť.

Zmenu v programe mal v stredu neskoro večer ešte potvrdiť míting vedúcich družstiev, ale presun na štvrtok sa bral ako hotová vec. Pôvodne mal byť štvrtok nesúťažný deň a v ďalšie dva dni sú na programe zjazdy oboch kategórií.

"Športovo je to správne rozhodnutie. Ale organizátori sú naozaj pod tlakom, lebo zajtra sa bezpodmienečne musí ísť tréning na zjazd žien, aby sa pozajtra mohla ísť súťaž," zdôraznil pre DPA alpský šéf Nemeckého lyžiarskeho zväzu Wolfgang Maier.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.