Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Organizátori z Monte Carla pripravení žalovať ATP

SITA|Publikované 10. apr 2007 o 09:05

PARÍŽ 10. apríla (SITA, AFP) - Organizátori turnaja ATP v Monte Carle zaradeného do prestížnej tenisovej série Masters sú pripravení žalovať vedenie Asociácie tenisových profesionálov (ATP) pre plánované ...

PARÍŽ 10. apríla (SITA, AFP) - Organizátori turnaja ATP v Monte Carle zaradeného do prestížnej tenisovej série Masters sú pripravení žalovať vedenie Asociácie tenisových profesionálov (ATP) pre plánované zníženej dotačnej úrovne a s tým spojenú stratu prestížnej značky jedného z najväčších antukových podujatí na okruhu. ATP plánuje do budúcnosti z trojice antukových superturnajov v Monte Carle, Ríme a Hamburgu zachovať na súčasnej úrovni len ten rímsky. "Je to smutný deň pre tenis, keď sa súdnou cestou musíme domáhať u nášho vrcholného orgánu zachovania statusu turnaja, ktorý má storočnú tradíciu. V opačnom prípade by na to doplatili hráči, organizátori, fanúšikovia aj sponzori," uviedol riaditeľ turnaja v Monte Carle Željko Franulovič.

Podobnú iniciatívu na ochranu súčasného postavenia turnaja v Hamburgu deklarovali aj zástupcovia Nemeckého tenisového zväzu (DTB). "Zmeny plánované ATP budú mať negatívny dopad na náš turnaj a to najmä po finančnej stránke. Plánujeme dohodnúť sa s vedením ATP, ale iba s podmienkou garantovaného miesta v kalendári ATP a nezmenenej finančnej podoby," povedal prezident DTB Georg von Waldenfels.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.