Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka

Organizátori olympiády vyčlenili 300.000 eur na boj proti komárom

TASR|27. júl 2004 o 18:07

Atény 27. júla (TASR) - Športové výpravy ako i návštevníci olympijských hier v Aténach (13. - 29. augusta) budú počas športových zápolení chránení pred ...

Atény 27. júla (TASR) - Športové výpravy ako i návštevníci olympijských hier v Aténach (13. - 29. augusta) budú počas športových zápolení chránení pred komármi, parazitmi a iným dotieravým hmyzom. Organizátori aténskej olympiády sa totiž rozhodli investovať sumu 300.000 eur do programu vyhubenia nepríjemného bodavého hmyzu, pričom svoju pozornosť zamerali hlavne na Olympijský štadión, dedinu a pobrežné veslárske centrum Skinias, kde v najbližších dňoch vykonajú pracovníci postreky organickými pesticídmi.

Cieľom rozsiahleho projektu je odstrániť z uvedených lokalít všetok hmyz, ktorý by mohol do gréckej metropoly preniesť nebezpečný nílsky vírus z neďalekého afrického kontinentu. Choroba pochádzajúca z brehov Modrého Nílu môže v konečnom štádiu viesť k vážnym zdravotným prolémom ľudí ale aj koní. Nebezpečie vypuknutia vírusu už prinútilo usporiadateľov k špeciálnemu zdravotnému plánu v jazdeckom areáli Markopoulo východne od Atén. Vzhľadom na krehký ekosystém viacerých olympijských športovísk ako je napríklad spomínané veslárske centrum, povolili organizátori pri postrekoch použitie výhradne biologického pesticídu BTI.

Súvisiace články