Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Organizačný výbor univerziády teší doterajší záujem divákov

Prvú medailu pre Slovensko vybojovala na Zimnej univerziáde Paulína Fialková. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 26. jan 2015 o 10:19

Veľkú odozvu u návštevníkov majú sprievodné podujatia, ktoré predstavujú tatranský región.

ŠTRBSKÉ PLESO. Predstavitelia Organizačného výboru svetovej zimnej univerziády (OV SZU) vyslovili spokojnosť s priebehom otváracieho ceremoniálu a prvým súťažným dňom. Po jeho skončení malo Slovensko na konte jeden zo vzácnych kovov.

"Sme veľmi radi, že podujatie odštartovalo otváracím ceremoniálom a dobrou atmosférou. Navyše prišlo množstvo ľudí. Podarilo sa nám splniť podmienky FISU a pripraviť športoviská na výbornej úrovni. Všetkým, ktorí sa na tom podieľali, patrí vďaka," uviedol podpredseda OV SZU Július Dubovský.

Pod skokanskými mostíkmi mohli ľudia navštíviť stánky, ktoré propagujú tradície tatranského regiónu.

"Teší ma, že sprievodné podujatia, ktoré predstavujú náš región, mali odozvu u návštevníkov. Dozvedia sa viac o našej krajine či zvykoch. Môžu spoznať obyčaje, ale i tradície," ozrejmil starosta obce Štrba Michal Sýkora.

Medaila v prvý deň

"Môžu si tiež zakúpiť suveníry univerziády, ako i sami si vyraziť pamätnú mincu. Na pošte je pripravená dočasná pečiatka súvisiaca s univerziádou," dodal.

O zisk vzácneho kovu pre slovenskú výpravu sa na SZU postarala biatlonistka Paulína Fialková. Na 15 km vytrvalostnej trati skončila v Osrblí na bronzovom stupienku.

Pre slovenský biatlon vybojovala v histórii univerziád sedemnásty vzácny kov. Do bilancie univerzitných kovov pridala 22. kov bronzového lesku a 54. medailu (18-14-22).

"Sme naozaj radi, že sa nám podarilo hneď v prvý deň získať medailu. Gratulujeme biatlonistom, obzvlášť Paulíne Fialkovej. Je to satisfakcia pre všetkých nás, ktorí sme toto podujatie pripravovali," konštatoval Dubovský.

Zostrih z prvého dňa Zimnej univerziády.

Ostatným sa nedarilo

V prvý súťažný deň zasiahli do bojov o medaily i ďalšie biatlonistky - Alžbeta Majdišová, Lucia Šimová, Andrea Hôrčíková a Janka Maráková. Do najlepšej dvadsiatky sa medzi 47 štartujúcimi nezmestili.

Na Štrbskom Plese bol v pondelok na programe šprint mužov (1,6 km) i žien (1,4 km) v behu na lyžiach. V prvej dvadsiatke skončili Andrej Segeč (19.) a Barbora Klementová (20.).

Eva Segečová (34.), Erik Urgela (34.), Martin Kapšo (35.), Rudolf Michalovský (38.) a David Brünn (49.) nepostúpili z kvalifikácie.

Súvisiace články