Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Oravcovi sa naplnili víťazné zámery

Sportnet|Publikované 6. nov 2005 o 23:00

Prešov - Tréner VK PU Prešov Daniel Oravec sa pred víkednom netajil tým, že zo súbojov s Nitrou a Zvolenom berie len dve víťazstvá. Jeho zverenci

tieto zámery naplnili bez zaváhania, nestratili dokonca ani jediný set.

"Pokračovali sme v nastúpenom trende zo stretnutia v Žiline. Nitra nás príliš nepreverila, v našom výkone boli isté prvky nervozity, hráči sa na ihrisku ešte vždy tak trocha hľadajú. Keď sa dostanú do stresu, len ťažko sa s ním vyrovanávajú. Ak sme si však presne prihrali, súper nás nedokázal na sieti brániť. Tento moment som hráčom neustále zdôrazňoval a nabádal ich k plnej koncentrácii. Tieto faktory napokon rozhodli o našom víťazstve. Ukazuje sa mi, že náš tím dokáže hrať v lige s každým súperom, dôležitá je však viera vo vlastné schopnosti a pôsobenie na ihrisku s chladnou hlavou."

Po hladučkom víťazstve nad Nitrou nemali vyskoškoláci vážnejšie problémy ani s nepríjemným Zvolenom. "Čakal som, že Zvolen po výprasku v Humennom bude chcieť u nás hrať podstatne lepšie a pokúsi sa o dobrý výsledok. To, čo sa dialo na ihrisku, sa skutočne dalo nazvať volejbalom, my sme veľmi dobre prihrávali a blokovali, kopu lôpt sme pochytali aj v poli. Nevyhli sme sa výkonnostnej sínusoide, náš výkon kolísal, ale celkovo to bolo solídne. Mojou úlohou na lavičke nebolo ani tak hovoriť, čo majú hrať, skôr po neúspešných loptách povzbudiť a prízvukovať, že treba ísť koncentrovane a naplno ďalej," hodnotil prešovský tréner, ktorého potešilo, že jeho družstvo sa stáva skutočným tímom, pre kolektívny šport tak prepotrebnou partiou.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.