Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Oranžovo-čierni potrápili favorita z Topoľčian

Sportnet|Publikované 4. sep 2014 o 22:00

Košičania prehrali o jediný gól, možno to v lige s nimi nebude až také hrozné, ako sa javilo po príprave.

Dlho to vyzeralo tak, že účastník nového ročníka Pohára EHF hádzanárov HK Agro Topoľčany nebude mať v extraligovom zápase v Košiciach žiaden problém. Od začiatku bol vo vedení a svoj náskok postupne zveľaďoval, až na šesťgólový rozdiel...

KOŠICE. Na margo posledných 18 minút sa však tréner Topoľčian Ivan Pompoš vyjadril, že z výkonu jeho mužstva ho rozbolela hlava. Veľa nechýbalo a podceňovaní Košičania mohli úplne otočiť výsledok, a tešiť sa z prvých bodov v extralige oveľa skôr, ako predpokladali.

„Veru, chlapci hrali veľmi dobre, až do konca s favorizovaným súperom bojovali o ligové body,“ vie to košický krídelník Vlastimil Fuňak iba z počutia, lebo duel nedohral.

Jeho rozbolela hlava už po prvej štvrťhodine, čo má na svedomí gólman Topoľčian Michal Meluš.

„Vybehol proti mne, keď som bol v trháku a zrazili sme sa, zobral mi hlavu. Ja som ho nevidel, a on vraví, že zostal stáť, že sa mi uhýbal, keď som doňho vletel hlavou. Ale ktovie... S Mišom sa dobre poznáme, a bolo to od neho dosť hlúpe. On dostal červenú kartu, a ani ja som zápas nedohral. Pre nich to bola asi väčšia strata ako ja pre Košice,“ berie Vlastimil Fuňak „malú“ nehodu už s úsmevom.

„Aj po ošetrení ma bolela hlava, a zo šatne som sa vrátil iba preto, aby som sa presvedčil, či môžem aspoň chodiť. Takže, veľa o tom, ako to vyzeralo v závere, neviem, lebo väčšinu zápasu som nevidel. A to, čo som videl, som ani nevnímal. Ale dnes mi je už oveľa lepšie, cítim sa dobre, a verím, že z toho nebudú žiadne následky,“ povedal nám bývalý reprezentant deň po zápase.

Chcú hrať o prvú šestku

Ktovie, keby ho Vlastimil Fuňak dohral, možno by bolo skóre opačné a body zostali v Košiciach, lebo jeho rýchlosť a ľavačka sú vždy zárukou väčšieho prídelu gólov v súperovej sieti. Aj keď oranžovo-čierni s bodmi proti Topoľčanom veľmi nerátali.

„Pravdupovediac, po zápase v Prešove sme proti nim nastupovali s malou dušičkou. Chlapci však museli v závere skvele zabojovať, keď sa Topoľčany strachovali o výsledok. Melo (brankár Meluš - pozn. red.) im asi veľmi chýbal, a zrejme sa aj príliš skoro uspokojili, keď boli jasne vo vedení. A to sa im takmer vypomstilo.“

Košičania prehrali o jediný gól, 30:31, a možno to v lige s nimi nebude až také hrozné, ako sa javilo po nešťastnej príprave.

„V podstate tých šesť-sedem hráčov zo základu, gro mužstva, zostalo, ale mladí hráči potrebujú ešte získať skúsenosti. Napriek oslabeniu kádra verím, že by sme mohli hrať v extralige o prvú šestku. Teraz pôjdeme do Považskej Bystrice, a tam veľké oči asi mať nemôžeme, ale v ďalšom kole, doma s Novými Zámkami, by sme už chceli bodovať. A v Modre, v piatom kole, už vyhrať musíme, keď chceme pomýšľať na stred tabuľky,“ nehodnotí Vlastimil Fuňak dve prehry v úvode sezóny nijako tragicky.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.