Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Optimizmus v MHK trénerovi nezmrazilo ani vykradnuté auto

TASR|7. sep 2001 o 13:01

Banská Bystrica 7. septembra (TASR) - Aj po letnej príprave rezonujú v Mestskom hádzanárskom klube Banská Bystrica ambície, ktoré možno považovať za ...

Banská Bystrica 7. septembra (TASR) - Aj po letnej príprave rezonujú v Mestskom hádzanárskom klube Banská Bystrica ambície, ktoré možno považovať za výnimočné. V trojročnom strategickom pláne sa naďalej, dokonca v umocnenej forme, ráta s postupom žien od najnižšej druholigovej súťaže až po úspešnú účasť v nadnárodnej HIL a európskom pohári.

Ak by sa zatiaľ občianskemu združeniu, ktoré by však malo postupne nabrať kurz akciovej spoločnosti, podarili tieto ciele, MHK zoceľovaný predovšetkým rodinou Kovaľovcov by sa stal výnimočnou bielou vranou v hádzanárskej úspešnosti. Optimizmus trénerovi Ivanovi Kovaľovovi, synovi Viktora Kovaľova, úspešného kouča už neexistujúceho klubu SCP (bývalý majster SR a finalista Pohára federácie), neschladilo ani vykradnutie auta s odcudzením autorádia. "Po zisku dorasteneckého titulu v minulej sezóne som sa chcel rozlúčiť a spolu s otcom podnikať. Prehovorili ma však, najmä keď nevyšiel zámer s angažovaním trénera Ľubomíra Popluhára. Všetky dievčatá dobre poznám, mám k nim dobrý vzťah a myslím si, že nároky druhej ligy zvládnem. Potreboval som povolenie od otca, aby ma vo firme zastúpil, v budúcnosti si plánujem zvýšiť aj trénerskú kvalifikáciu."

Viktor Kovaľov: "V čom môžem, pomôžem, poradím. Pri klube pôsobím ako konzultant, viem, že hráčky musia dozrieť. Snažíme sa, aby aj o polnoci pri prebudení vedeli pri hre jedna na jednu uniknúť a byť úspešné. Ak chceme pôsobiť v extralige a v nadnárodných súťažiach víťazne, musia hráčky dozrieť, veď ich vekový priemer je ani nie 18 rokov."

Obaja Kovaľovovci nechcú dráždiť predstaviteľov slovenskej hádzanej s vyhláseniami, kde by sa už teraz druholigový, vekom dorastenecký MHK mohol pri svojej premiére medzi ženami pohybovať v extralige. V. Kovaľov: "Ak by sme postavili našu šestku, bola by asi s priemerom najvyššia v extralige, napríklad päť našich spojok sa pohybuje vzrastom od 175 do 183 cm. Trochu závidíme Šali, že má za sebou silného sponzora, že nemá v meste konkurenciu v inom športe. Nám mesto pomáha v tom, že nemusíme platiť za halu. Čo budeme mať rýdzo vlastné, je štýl hry, v nedávnej minulosti veľmi úspešný."

V blízkej budúcnosti nevylučujú predstavitelia klubu, že získajú niekoľkých sponzorov, vytvoria akciovú spoločnosť a klub premenujú. Možno sa do chodu klubu zapojí aj Marián Vávra, zvolenský podnikateľ, ktorý sa po dlhých rokoch rozlúčil s hokejom vo Zvolene. V. Kovaľov: "Sponzori chcú vidieť v prvom rade výsledky, až potom budú postupne prichádzať a pomáhať. Majú čas na rozmyslenie, verím, že ich čoskoro presvedčíme."

Keďže 2. ligu nemožno považovať za primeranú výkonnosti MHK, družstvo bude veľa cestovať za extraligovými priateľskými zápasmi a pozývať na Štiavničky kvalitné tímy zo zahraničia. Ako povedal V. Kovaľov, kolektív sa nebojí žiadneho renomovaného súpera a nepoloží sa ani pri nepriaznivom stave. "V príprave vyhral napríklad vonku nad extraligovými maďarským Ostrihomom i Veselím nad Moravou, už v októbri by sme si mali na Štiavničkách zahrať s nimi odvetu, rátame aj so Zlínom. Z bývalého kádra SCP sme oslovili Ozimú, ktorá by sa mohla objaviť na palubovke asi v januári, otázna je zatiaľ bez prísľubu Šáteková."

Súvisiace články