Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Oproti predošlému pôsobisku si polepšil

Sportnet|Publikované 2. okt 2002 o 22:00

Trebišov - Odchovanec košického hokeja Tomáš Kocsis v uplynulej sezóne pôsobil v prvoligovom HK VTJ Trebišov. Pred začiatkom tohto majstrovského

ročníka prijal ponuku z maďarského prvoligového celku Ľadové medvede Miskolc. Práve tento mančaft možno každý víkend stretnúť na Zimnom štadióne v Trebišove, kde absolvuje tréningy. Práve po jednom z nich sme spomínaného útočníka požiadali o nasledujúci rozhovor.

Prečo ste sa rozhodli ukončiť pôsobenie v HK VTJ Trebišov?

"V lete tohto roka som dostal výhodnejšiu ponuku z maďarského Miskolca. Bola lákavá a pre mňa aj lukratívnejšia, nuž som ju bez dlhšieho váhania prijal. Navyše som po skončení lanskej sezóny začal pracovať, trebišovské vedenie mi dalo možnosť rozhodnúť sa a ja som sa zariadil takto. Popri pôsobení v Miskolci totiž môžem byť aj zamestnaný. Po finančnej stránke sa to s Trebišovom ani nedá porovnávať, je to omnoho výhodnejšie."

Akú úroveň má maďarský hokej?

"Samotný Miskolc hráva prvú ligu, ktorá pozostáva zo šiestich mužstiev. Víťaz tejto súťaže sa automaticky stáva majstrom Maďarska. Súťaž začína začiatkom novembra a končí v marci. Sezóna je teda krátka, trvá len päť mesiacov. V krajine našich južných susedov je aj druhá hokejová liga a majú tam aj mládežnícke súťaže. Najvyššia súťaž sa hrá štvorkolovo, dohromady odohráme presne dvadsať zápasov."

Vieme, že s vami hrajú v Miskolci aj krajania zo Slovenska. Prezradíte nám ich mená?

"Samozrejme. Okrem mňa má trebišovskú minulosť aj obranca Róland Bereš, hráva tu syn trénera Skalice, Ján Faith. V útoku patrí medzi ťahúňov Rudolf Orosz z Prešova, ktorý dlho hrával za Šarišanov extraligu. Na trénerskej stoličke sedí ďalší Slovák, Košičan Otto Wintersteiner, ten pre zmenu dlhé roky hrával za Miskolc."

Každý víkend v septembri mávate v Trebišove tréning. Vari nemáte v Miskolci ľad?

"Ale máme, je tam však nekrytý štadión a ľad je na ňom k dispozícii až tesne pred začiatkom súťaže. Práve preto ešte aj v októbru budeme využívať ľad v Trebišove, kde mávame akési trojdňové sústredenia. Počas nich máme štyrikrát tréning na ľade, takže si aspoň takto kompenzujeme nedostatok možností byť na ľade v Maďarsku. Zvyšok týždňa máme voľný. Ešte predtým by sme mali odohrať tri priateľské stretnutia v Trebišove."

Na ako dlho ste sa upísali miskolcským Ľadovým medveďom?

"Zmluvu som uzavrel na jeden rok, teda na nasledujúcu sezónu. V mojom novom pôsobisku som veľmi spokojný a sám nehľadám odtiaľto cestu. Bývam v Košiciach, do Miskolca dochádzam autom. Nemám to z domu ďaleko, takže mi to celkom vyhovuje."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.