Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Opľutého rozhodcu disciplinárka potrestala

Sportnet|Publikované 26. sep 2002 o 22:00

Rožňava Stredajšia dohrávka zápasu 4. kola najvyššej futbalovej súťaže riadenej ObFZ Rožňava skompletizovala tabuľku. Duel Kružná Vyšná Slaná sa

hralo na dva razy, keď 1. septembra zápas hlavný rozhodca predčasne ukončili v 61. minúte za stavu 2:2. Stretnutie malo dohru aj za zeleným stolom. Arbiter zápasu dostal disciplinárny trest zastavenia činnosti na 3 zápasy podľa príslušných pravidiel súťažného poriadku a rovnako pochodil i delegát zväzu v inkriminovanom stretnutí za nedodržanie súťažného poriadku podľa článkov 78, 79 a 91. ŠTK výsledok nedohraného zápasu neschválila a nariadila zápas opakovať. Pôvodne stanovený termín dohrávky však funkcionári neskôr zmenili, čo sa nepáčilo hlavne vedenie klubu hostí (pozri Otvorený list TJ Družstevník Vyšná Slaná).

Rozhodca Ján Molnár z Hrhova (na foto), ktorý bol hlavným arbitrom spomínaného duelu 4. kola Kružná Vyšná Slaná, píska v okresných súťažiach ObFZ Rožňava už 12 sezón. "Hostia sa chystali vhadzovať loptu, ale vtedy som prerušil hru, lebo ma jeden z hosťujúcich divákov provokoval rôznymi vulgárnymi nadávka, čo robil počas celého stretnutia. Zavolal som si hlavného usporiadateľa z Kružnej, aby urobil nápravu, lenže kým ku mne prišiel, spomínaný divák ma opľul. Pritom hráči oboch celkov nemali voči môjmu výkonu žiadne pripomienky. Môj asistent na čiare postrehol aj to, že mal chcel tento fanúšik aj udrieť. Kým prišiel hlavný usporiadateľ zápas som ukončil," vylíčil situáciu zo 61. minúty zápasu 4. kola na ihrisku v Kružnej arbiter J. Molnár. Nepripúšťa, žeby konal nesprávne. "Som si vedomý, že pravidlo hovorí, aby rozhodca využil všetky možnosti, ale to sa už nedalo. Na ihrisko sa dostali ďalší diváci oboch táborov, ktorí sa navzájom dohadovali. Delegát sedel na náprotivnej strane a celú situáciu nevidel. Zomlelo sa to všetko príliš rýchlo. Vo vyšších súťažiach sa dávajú za takéto priestupky vysoké pokuty, ale my rozhodcovia tu v okrese nie sme natoľko chránení, aby nám usporiadateľská služba promptne zaručila bezpečnosť," uviedol na svoju obhajobu J. Molnár. Podľa neho je rozhodnutie disciplinárky nespravodlivé a trest považuje za neadekvátny. "Najprv nás mali na komisiu zavolať a potom o všetkom rozhodnúť. Predvolali si nás až minulý týždeň a neviem, či svoj verdikt nakoniec zmenili alebo nie. Za dvanásť rokov rozhodovania som s takým niečím nestretol," povedal J. Molnár. Podľa informácií Gemerského denníka príslušné komisie ObFZ Rožňava tresty potvrdili. "Chyba nastala asi tam, že som poklus o inzultáciu, ktorú videl aj môj asistent Petro, do zápisu o stretnutí neuviedol. Opití diváci by sa však nemali v budúcnosti vyburovať na ihrisku podobným spôsobom, ako so to zažil ja," dodal J. Molnár.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.