Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Opátske hrá už v sobotu predpoludním

Sportnet|Publikované 3. jún 2016 o 22:00

Už len dve kolá zostáva odohrať do konca sezóny v najvyššej regionálnej futbalovej súťaži.

Už len dve kolá zostáva odohrať do konca sezóny v najvyššej regionálnej futbalovej súťaži, pričom predposledné je rozdelené do dvoch dní. V sobotu sú na programe dve stretnutia, prvé sa hrá už predpoludním o 10.30 h vo Vyšnom Opátskom a druhé o 17.00 h v Moldave.

KOŠICE. Napriek tomu, že posledné dve kolá sa mali odohrať v jednom dni a rovnakom hracom čase, predsa len riadiaci zväz vyšiel v ústrety mančaftom, ktorým už, takpovediac, o nič nejde.

Počas celej súťaže vyčnievali nad ostatnými tri celky, Krásna, Lipany a V. Opátske, ktoré majú pred ostatnými dostatočný bodový náskok.

Nie je bez zaujímavosti, že líder súťaže má 24-bodový náskok pred štvrtým Stropkovom a 16 bodov k dobru má tretie Opátske.

V sobotu predpoludním hostia zverenci trénera Karola Kisela jedenástu Plavnicu a v tomto stretnutí sú jasný favorit.

Počas sezóny podávajú vyrovnané výkony a od ôsmeho kola neprehrali a prepisujú klubovú histórii.

Potvrdzuje to aj postavenie v tabuľke a môžu sa priblížiť k vyrovnaniu najlepšieho výsledku v najvyššej regionálnej súťaži, keď pred dvomi sezónami skončili na druhom mieste.

„Pred začiatkom sezóny sme si dali cieľ bojovať v prvej trojke pelotónu, avšak začiatok sezóny bol z našej strany veľmi zlý. Zo siedmich zápasov sme štyri prehrali, ale od zaváhania vo Veľkých Revištiach sme sa zomkli a už v polčase sezóny sme boli na treťom mieste tabuľky. V odvetnej časti ideme od zápasu k zápasu a, tuším, sme v jarnej tabuľke na prvom mieste. V kabíne vládne spokojnosť a verím, že sa to nezmení ani po najbližších dvoch kolách. V nich chceme nadviazať na predchádzajúce dobré výkony a naplno v nich bodovať. Nespomínam si na takú úspešnú sériu stretnutí bez prehry a radi by sme ju udržali do konca sezóny,“ prezradil na margo sezóny kapitán Pavol Turzcyk.

Prečo sa hrá sobotňajší duel v netradičnom čase?

„Plavničania nás oslovili s tým aby sme predposledné kolo odohrali v sobotu predpoludním a nie v nedeľu. Viacero hráčov sa zúčastní svadobnej hostiny a duel chceli odohrať radšej pred ňou, ako po nej. Do zápasu ideme s tým, že sa chceme s domácimi fanúšikmi rozlúčiť dobrou hrou, gólmi a, samozrejme, aj ziskom bodov,“ prezradil P. Turczyk.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.