Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Vyšné Opátske chce opäť bojovať o špicu

Ilustračné. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 27. júl 2017 o 22:00

Do nového ročníka vstúpia zápasom so Šarišskými Michaľanmi.

VYŠNÉ OPÁTSKE Sobotňajším zápasom so Šarišskými Michaľanmi vstúpia do nového ročníka III. futbaliovej ligy Východ aj hráči Vyšného Opátskeho.

Po treťom aj druhom mieste v predchádzajúcich sezónach chcú aj v novej sezóne bojovať o špicu tabuľky. Hoci marketingovo už klub vystupuje pod novým názvom FK Košice, je možné, že v oficiálnych futbalových tabuľkách bude až do konca nadchádzajúcej sezóny figurovať pod starým názvom TJ FK Vyšné Opátske.

Viaceré zmeny

V klube z košickej mestskej časti nastali počas letnej prestávky viaceré zmeny. Z postu prezidenta odišiel Marcel Alexander a nahradil ho doterajší manažér a kapitán mužstva Pavol Turczyk.

Fuznkcie sa vzdal aj hlavný tréner Karol Kisel, ktorého nahradil bývalý československý reprezentant a známy košický futbalista Miroslav Sovič. V kádri veľké zmeny nenastali, odišli len dvaja hráči, Tomáš Ilinjo do Lokomotívy Košice a Róbert Zeher do Kalše.

„Máme dvoch nových hráčov a jedného stále v hľadáčiku. Tým bude káder pre sezónu uzavretý. Výsledky v príprave naznačujú, že pokračujeme v trende, ktorý tu je už dlhšie a ukazuje sa, že výsledky nie sú náhodné. Uvidíme, čo prinesie samotná liga. Na úvod nás čakajú ťažkí súperi s nováčikovským elánom a určite to nebude ľahké," povedal pred štartom sezóny Turczyk.

Vzhľadom na to, že káder ostal pohromade, chce sa mužstvo aj v novej sezóne pohybovať na špici tabuľky. „Hoci aj naši súperi sa posilnili a budú sa chcieť na nás vytiahnuť. Verím, že našu hernú kvalitu pretavíme do výsledkov," dodal Turczyk.

Zmena v lete sa dotkla aj názvu klubu, ktorý už napríklad na facebooku vystupuje pod menom FK Košice.

„Marketingovo sme už FK Košice. Všetko je to už takto nastavené. Potrebujeme ešte v najbližšej dobe legislatívne vyriešiť nejaké veci na ministerstve. Verím, že sa to podarí. Ale na druhej strane je možné, že ešte budeme celú sezónu účinkovať pod názvom Vyšné Opátske. Keďže reguly aj legislatíva Slovenského futbalového zväzu majú isté nastavenia," priblížil Turczyk.

Generálkou, a hneď súťažnou, bol pre hráčov Vyšného Opátskeho zápas 1. kola Slovnaft Cupu na ihrisku piatoligového Perína. Napriek víťazstvu 6:0 nebol kapitán Turczyk spokojný s výkonom.

„Pre nás to bol prvý ostrý majstrovský zápas, lebo by sme chceli v pohári ísť čo najďalej, ak sa podarí. Výsledok bol jasný, keď sa ukázal rozdiel v trénovanosti. Ale ja osobne veľmi spokojný s dnešným výkonom nie som. Určite musíme zlepšiť finálnu fázu, lebo so silnejšími súpermi sa nám to môže vypomstiť," naznačil Turczyk, v čom sa mužstvo potrebuje zlepšiť.

Okrem Perína s Opátskym zasiahlo počas predchádzajúceho víkendu do bojov o Slovnaft Cup aj niekoľko ďalších mužstiev z Košíc a okolia. Odohralo sa viacero zaujímavých súbojov.

Najdivokejší zápas so šiestimi gólmi v prvom polčase, dvoma červenými kartami v poslednej minúte zápasu a penaltovým rozstrelom odohrala piatoligová Veľká Ida so štvrtoligovým Kechnecom.

PRVÉ KOLO SLOVNAFT CUPU V KOŠICIACH A OKOLÍ:

TJ Družstevník Perín (V.) - TJ FK Vyšné Opátske 0:6 (III.) (0:2), góly: Vilčko a Bandžuch po 2, Turczyk, Pilipčuk

Slávia TU Košice (V.) - MFK Spartak Medzev (IV.) 0:2 (0:0), góly: Seman, RibárFK Košická Nová Ves (V.) - FK Čaňa (IV.) 1:2 (0:1), góly: Durbák – Petričko, Lipnický

TJ Olympia Borša (V.) - FK Geča 73 (IV.) 1:4 (1:3), góly: Nagy – Mahoroš, Varhoľák, Sarvaš, Figura

OFK Slovan Poproč (V.) - FK Krásnohorské Podhradie (IV.) 3:2 (1:0), góly: Paulinský, Blahovský, Podprocký (11 m) – Kuzma, Oravec

ŠKO Veľká Ida (V.) - FK Kechnec 3:3 (3:3), (IV.), 4:5 pk, góly: Bujnovský 2, Horňák – Zharenko 2, Kover (11 m)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.