Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Opátčania v derby vyšibali Krásnu

Sportnet|Publikované 28. mar 2016 o 22:00

Veľkonočný súboj lídra z Krásnej a geograficky i tabuľkovo neďalekého Vyšného Opátskeho (0:2) priniesol napínavý futbalový dej.

Potvrdilo sa, že derby nemá favorita i napriek tomu, že podľa stávkových kancelárií to mala byť jednoznačná záležitosť zverencov trénera Tomáša Danka. A veru nebola.

Tréner zakopnutie nečakal

„Aj keď sa dalo očakávať, že raz k domácemu zakopnutiu musí dôjsť, nečakal som to vo sviatočný deň a už vôbec nie proti blízkemu susedovi. Ten však dokázal, prečo sa počas celej súťaže drží tak vysoko v tabuľke a je v jari najúspešnejším celkom. Dokonale využil náš slabší deň a pred slušnou návštevou (viac ako 500 divákov) nás posadil na zem,“ celkom v pokoji hodnotil prvú domácu stratu Tomáš Danko.

„Tá vyrovnanosť je iba vo vonkajšom prejave. V mojom vnútri to popravde poriadne vrie. Ale musím uznať, že súper hral naozaj skvelo a po druhom presnom zásahu som už prestal veriť v obrat. Vyrovnanie sme mali na dosah už niekoľko sekúnd po otváracom góle, ale niekoľkými strelami sme nedokázali zboriť obranu Opátčanov. A pred klincom do našej rakvy sme taktiež neúspešne dobýjali svätyňu Pellu, až sa lopta dostala na ich kopačky a tí v bleskovom protiútoku nezaváhali. Máme o čom rozmýšľať a po týždňovom tréningovom cykle znovu sa musíme vrátiť k poctivému prístupu. Treba si rýchle uvedomiť, že nikto nám nič nedá zadarmo. Tak, ako nám to demonštrovali najbližší susedia,“ nehľadal žiadne výhovorky skúsený kouč domácich.

Zisk z trávnika lídra si cenia dvojnásobne

Na tvárach i z hlasov Opátčanov bolo zrejmé ako si tento úspech užívali.

„Čudujete sa? Pokračujeme na víťaznej vlne a plný bodový zisk z trávnika vedúceho tímu sa cení dvojnásobne,“ vyznal sa autor úvodnej presnej trefy Miroslav Seman.

Azda nik z divákov nečakal, že prekoná Nováka z pozície, ktorá sa šancou nedala nazvať. „Cítil som, že Rišo je trochu viac von z brány a tak som to skúsil, presne v zmysle starej futbalovej pravdy, keď nevieš čo s loptou, vystreľ. Ja som to ešte vylepšil a dal gól,“ iskrili mu oči pri návrate k situácii, ktorá nalomila sebavedomie Krásnej.

„Myslím si, že nám víťazstvo patrí právom. Zahrali sme ako tím, vysoko sme napádali a narúšali všetky snahy lídra rozohrať svoj vlastný koncert. A vydržali sme so silami až do konca,“ popísal základné kamene prekvapenia navrátilec z Hanisky, Miro Seman.

Aj druhý strelec zápasu Mojmír Trebuňák sa rád podelil o svoju radosť: „Som rád, že v čase, keď Krásna nastupovala k záverečnému tlaku so snahou vyrovnať sme sa ešte na vlastnej polovici dostali k lopte a rýchlym presunom Rada Bandžucha až pred ich pokutové územie. Zakončovať mohol už on, ale pri výbehu brankára zvolil nezištnú prihrávku pre mňa a ja som už v pohode doniesol loptu až do siete. Ďakujem mu za zápis v streleckej tabuľke, kde sa vzájomne naháňame, ale ukázal, že je to vynikajúci parťák. Neulakomil sa, ale posunul situáciu ešte do lepšieho zakončenia a dal priestor k spontánnej radosti nás na hracej ploche i našim priaznivcom,“ pochvaľoval si vzájomnú synergiu nádejný športový psychológ.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.