Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Opátčania Sobeka nezlomili

Sportnet|Publikované 2. máj 2016 o 00:00

Tretie Vyšné Opátske hostilo na svojom ihrisku Giraltovčanov.

Jedni natiahli šnúru neporaziteľnosti na 17 zápasov, druhí uhájili bezgólovú remízu na pôde tretieho. Rébus? Nie. Iba taká slovná hračka.

KOŠICE. Tretie Vyšné Opátske hostilo na svojom ihrisku Giraltovčanov a hoci si udržalo kredit neporazeného tímu od 6. septembra tréner, Karol Kisel spokojnosť nevyžaroval.

„Mrzí ma, že sme prehajdákali prvý polčas a po prestávke sme už iba naháňali zajaca za chvost. Súperovi sme rozchytali brankára, chýbalo i trochu viac šťastia v koncovke či viac pokoja v gólových situáciách a tak môžeme ľutovať stratené dva body,“ krátko a výstižne vyhodnotil počin svojich zverencov v stretnutí 24. kola kouč domáceho tímu.

„Hrali sme prakticky na jednu bránu, ale počínali sme si nešikovne. Chýbal nám moment prekvapenia, presnejšia prihrávka, zato prevládala zbrklosť.“

Na druhej strane hral na perách úsmev hosťujúcemu brankárovi Patrikovi Sobekovi, hoci sa pri mikrofóne nechcel zdržiavať pridlho.

„Nečudujte sa, premohla ma choroba a mal by som sa potiť pod perinou. Nakoniec som sa poriadne zapotil v bráne. Domáci riadne hrýzli, najmä po prestávke a som rád, že som uhájil čisté konto v druhom zápase za sebou proti silným a gólovo úspešným tímom. Pred týždňom sa mi rovnako darilo proti Lipanom,“ pochvaľoval si dôstojný nástupca giraltovskej brankárskej legendy Petra Štefánika.

„Do Opátskeho sme prišli s mladým mužstvom, aj s dorastencami, ktorí ešte s nami nehrali. Karty či zranenia a choroby narobili v zostave riadny prievan a o to viac si ceníme tento bodík, aj keď sme dopredu veľa neukázali. Avšak našu hru i taktiku sme museli prispôsobiť týmto absenciám a podarilo sa,“ neskrýval predzápasovú métu Patrik Sobek, ktorý mal výraznú zásluhu na získaní bodu.

„Vedeli sme, že Opátske je útočne naladené mužstvo, ktoré rado strieľa góly a najmä doma je veľmi úspešné. Preto sme sústredili pozornosť na defenzívu,“ akoby úmyselne obchádzal vlastnú zásluhu na bezgólovom zápise muž zápasu.

Veď aj v samom závere udržal na uzde najlepšieho strelca domácich Mojmíra Trebuňáka.

„Domáci útočník sa pred bránou perfektne uvoľnil, ja som na neho vybehol, on ma nastrelil a opakovaný pokus som už iba zaľahol. Tieto situácie sú vždy aj o šťastí. Na mňa sa usmialo, Košičanovi sa otočilo chrbtom. Tak to niekedy vo futbale je,“ jednoducho vysvetlil podstatu najpopulárnejšieho športu 22-ročný ochranca svätyne giraltovského Slovana.

Súvisiace články