Opäť výrazné zlepšenie, Svidníku uchmatli Ľubovňania bod

Sportnet|Publikované 19. nov 2013 o 00:00

Slušne zaplnená športová hala bola v sobotu svedkom volejbalu, ktorý chcela vidieť už od začiatku tohtoročnej extraligy.

Slušne zaplnená športová hala bola v sobotu svedkom volejbalu, ktorá chceli vidieť už od začiatku tohtoročnej volejbalovej extraligy mužov.

STARÁ ĽUBOVŇA. Veľký favorit VK Slávia Svidník v prvom sete si hravo poradil s bojazlivo hrajúcimi domácimi volejbalistami, ktorí nedokázali zopakovať slušný výkon z tretieho setu zápasu s Prešovom.

Druhý set bol náznakom obratu, domáci viedli až do stavu 21:14, no od tohto stavu sa zľakli možnosti víťazstva a vlastnými chybami sa pripravili o obrat v zápase.

Ten ale nastal v sete treťom, kedy najmä zásluhou neobyčajného výkonu mladého nahrávača Maroša Kasperkeviča i obrovskej bojovnosti celého kolektívu si domáci udržiavali mierny náskok, ktorý doviedli do víťazstva.

Podobná situácia sa opakovala v sete štvrtom, keď chlapci nachádzali recept na agresívny útok Svidníčanov, v ktorom dominoval najmä poľský univerzál Bucki.

Pre domácich hráčov nebola žiadna lopta stratenou, podanie malo celkom peknú úspešnosť, darilo sa aj v poli i útoku a za podpory divákov doviedli set do úspešného konca.

Začiatok tajbreku zvládli lepšie Svidníčania, ktorí po úvodnom náskoku 4:0 doviedli zápas do úspešného konca a z horúcej palubovky v Starej Ľubovni si odnášajú dva miesto plánovaných troch bodov.

K skvelej atmosfére prispeli aj svidnícki fanúšikovia, no aj v ich prípade sa potvrdila stará pravda o slovenskom fanúšikovi, že fandí hlavne, keď sa darí a nie naopak. Škoda...

Nastúpenú cestu zlepšovania musia hráči Ľubovne potvrdiť aj v ďalších zápasoch na palubovke Nitry a Prievidze a 7. decembra doma proti súperovi z Myjavy.

Hlasy trénerov

Peter Kalný (Svidník): „Slabý výkon môjho družstva, ktoré kazilo podanie, bolo málo razantné v útoku. Naopak, skvelý výkon domácich s perfektným výkonom mladého nahrávača, výborná atmosféra, koniec koncov ako vždy v Starej Ľubovni. Cestou domov i v domácom prostredí bude nasledovať nekompromisné kritické hodnotenie každého hráča.“

Ján Senko (Stará Ľubovňa): „Som rád, že družstvo získava čoraz väčšiu sebadôveru a rovnako som rád, že mladý nahrávač Maroš Kasperkevič ukázal, že s volejbalovým srdcom, odhodlaním i správnou drzosťou sa dá hrať aj so súperom zvučného mena, akým Svidník nepochybne je. Výhodou motivácie v dnešnom zápase bol súper samotný. Hra sa blíži k mojej predstave, napriek tomu nás čaká ešte veľmi náročná cesta.“