Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Opäť v základnej jedenástke

Sportnet|Publikované 29. sep 2008 o 22:00

Vonku dostáva corgoňligový nováčik zväčša prehráva, na domácej tráve ale mužstvo 1. FC Tatran Prešov zbiera body jedna radosť. Až na zakopnutie s

Dubnicou (1:4), zelenobieli už iba vyhrávali. Naostatok Katonovým gólom nad Zlatými Moravcami.

PREŠOV. Hlavne pevné domáce hradby vyniesli Tatranu v ostatných zápasoch na vlastnom ihrisku tesné výhry. Iste, chybám sa Prešovčania nevyhli. Kweuke z Dunajskej Stredy, či Bajza alebo Kuračka zo Zlatých Moraviec v gólom zaváňajúcich pozíciách nedali. Zelenobielym stačilo počkať si na jednu, a premeniť ju. Predovšetkým štvrtá domáca výhra vyniesla Prešov po desiatich kolách na piatu priečku tabuľky Corgoň ligy.

Tréme sa nevyhol

Pod tú poslednú sa podpísal aj obranca Michal Piter Bučko. V prvej lige jeden zo spoľahlivých pilierov stredu prešovskej obrany, alternujúci však aj na jej pravom okraji, po postupe šancu v Corgoň lige nedostával. V základnej jedenástke 1.FC Tatran Prešov, značne improvizovanej, nastúpil v neslávnom pohárovom vystúpení a vypadnutí v Michalovciach. Stopér, ktorý minulosti nielen bránil, ale dával aj góly, sa napokon šance dočkal. Proti Zlatým Moravciam hral od začiatku. "Vedľa skúseného Aleša Pikla, ktorý vie spoluhráčov usmerniť, sa mi hralo ozaj dobre. Priznám sa, pred prvým štartom v Corgoň lige som mal trému. Nie veľkú, ale mal."

S obviazaným členkom

Od začiatku stretnutia M. Piter Bučko najčastejšie súboje zvádzal s hrotovým hráčom VioNu Salomonom. Fyzicky i technicky zdatný čierny útočník hostí sa ale pri ňom nepresadil. "Mojou úlohou predovšetkým bolo dostupovať k útočníkovi. Nedovoliť súperovi hrať cez neho. V prvom polčase som mal na starosti Salomona, v druhom sa stiahol do druhej línie. Potom som prebral striedajúceho Ščepku. Ku koncu hrali hostia vabank. Nakopávali lopty pred našu bránu. Tam sme si už hráčov súpera preberali ako to vyžadovali vzniknuté herné situácie." Na debatu s novinármi prišiel po zápase prešovský stopér s obviazaným pravým členkom. "Nejde o nič vážne. Také bežné, pozápasové šrámy," reagoval na náš pohľad smerom na nohu. "Trošku to "zaľadujem" a bude to v poriadku."

Černoch dal zabrať

M. Piter Bučkovi viac zabrať dal v prvom polčase futbalista Zlatých Moraviec čiernej pleti. "Určite. Čierni futbalisti sú zväčša rýchli. Nepríjemní, dôrazní na zemi aj vo vzdušných súbojoch. Na svoju šancu v Corgoň lige som čakal trpezlivo. Prišla, nuž som šiel v každej hernej situácii, v každom súboji naplno. Bez ohľadu na to, ktorého hráča som mal práve na starosti. Dúfam, že som výkonom trénera presvedčil a R. Pivarník mi dá aj najbližšie možnosť nastúpiť." Aj keď z M. Piter Bučka vyžarovala spokojnosť, nezabudol zdôrazniť. "Stále sa dá napredovať, byť lepším a lepším. To mám vždy na zreteli. Napríklad, pred koncom som odhlavičkoval loptu nie niekam na kraj, alebo dozadu, ale dom stredu. Našťastie, Kuračka spoza našej šestnástky prestrelil. Bol to ťažší zápas ako sme si predstavovali. Zlaté Moravce boli ozaj nepríjemným protivníkom. Zvládli sme ho víťazne, a to je to podstatné."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.