Piatok, 22. októbra, 2021Meniny má Sergej

LOH Tokio 2020 / 2021: Zuzana Rehák Štefečeková má zlato z trapu

Zuzana Rehák Štefečeková získala zlato v trape na LOH Tokio 2020 / 2021. (Autor: TASR)
Sportnet|29. júl 2021 o 05:30 (aktualizované 29. júl 2021 o 08:23)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z finále športovej streľby, trap žien na OH Tokio 2020 / 2021. Zuzana Rehák Štefečeková získala zlato.

LOH Tokio 2020 / 2021 - trap

Ženy - finále:

1.

Zuzana Rehák Štefečeková

Slovensko

43 b

2.

Kayle Browningová

USA

42 b

3.

Alessandra Perilliová

San Maríno

29 b

4.

Laetisha Scanlanová

Austrália

26 b

5.

Silvana Stancoová

Taliansko

22 b

6.

Penny Smithová

Austrália

13 b

TOKIO. Slovenská strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková získala zlatú medailu vo finále trapu na olympijských hrách. Rodáčka z Nitry trafila vo finále 43 letiacich terčov a vybojovala pre Slovensko prvý cenný kov v Tokiu. 

Druhá skončila Američanka Kayle Browningová a tretia Allesandra Perilliová zo San Marína.

Slovenka postúpila do finále ako víťazka kvalifikácie, keď trafila všetkých 125 terčov a dosiahla svetový kvalifikačný rekord.

Finále trapu sme sledovali online.

ONLINE PRENOS: Zuzana Rehák Štefečeková vo finále trap dnes (LIVE, športová streľba na OH Tokio 2020 / 2021, štvrtok)

Olympijské hry - streľba
29.07.2021 o 07:30
Trap - finále (ženy)
Prenos
Dnešný deň už nič nemôže pokaziť, pretože Slovensko bude oslavovať ešte veľmi dlho prvú zlatú medailu z Tokia! Stále však dúfajme, že je to len začiatok a slovenskí športovci sa od tejto chvíle rozbehnú na olympijských hrách ešte viac. Ja vám ďakujem za pozornosť a lúčim sa s vami s konštatovaním, že Zuzana Rehak Štefečeková je ZLATÁ OLYMPIJSKÁ VíŤAZKA!
Najväčší úspech kariéry prichádza pre Zuzanu Rehak Štefečekovú v Tokiu! Je dvojnásobnou majsterkou sveta aj majsterkou Európy, ale z olympijských hier to boli do tejto chvíle len strieborné priečky z Pekingu a
Londýna, ale predsa len sa jej to podarilo vo veku 37 rokov a je olympijskou víťazkou v trape!
ONLINE: Zuzana Rehák Štefečeková dnes ide finále trap žien na OH Tokio 2020 | SPORTNETZUZANA REHAK ŠTEFEČEKOVÁ sa však nenechala rozhodiť a jej sen je realitou, pretože po dvoch strieborných medailách má zlato z trapu z olympijských hier! Neuveriteľné a fantázia pre celé Slovensko! Veľká gratulácia do Tokia!
ONLINE: Zuzana Rehák Štefečeková dnes ide finále trap žien na OH Tokio 2020 | SPORTNETBrowningová ešte živí nádej!
ONLINE: Zuzana Rehák Štefečeková dnes ide finále trap žien na OH Tokio 2020 | SPORTNETTo už snáď musí vyjsť, pretože Browningová bude teraz pod tlakom a musí dať!
ONLINE: Zuzana Rehák Štefečeková dnes ide finále trap žien na OH Tokio 2020 | SPORTNETŠtefečekovú delia iba dva zostrelené holuby od víťazstva!
ONLINE: Zuzana Rehák Štefečeková dnes ide finále trap žien na OH Tokio 2020 | SPORTNETJe to neuveriteľné, pretože Štefečeková chybuje, ale ani Browningová neudržala tlak a nedokázala dorovnať po polovici!
Štefečeková pridáva zostreleného tretieho holuba, takže zlato je veľmi blízko!
ONLINE: Zuzana Rehák Štefečeková dnes ide finále trap žien na OH Tokio 2020 | SPORTNETBrowningová netriafa hneď prvý, čo je fantastická správa pre Štefečekovú!
ONLINE: Zuzana Rehák Štefečeková dnes ide finále trap žien na OH Tokio 2020 | SPORTNETPerilliová končí na bronzovej priečke a Štefečeková s Browningovou idú do posledných desiatich rán v rovnakej pozícii!
ONLINE: Zuzana Rehák Štefečeková dnes ide finále trap žien na OH Tokio 2020 | SPORTNETAjaj to sú nervy pre Slovensko, pretože Štefečeková kazí po dlhej dobe a Browningová sa doťahuje.
ONLINE: Zuzana Rehák Štefečeková dnes ide finále trap žien na OH Tokio 2020 | SPORTNETStrata Pelliriovej z tretej priečky je veľká, takže Štefečeková prakticky už bojuje o zlato s Browningovou!
ONLINE: Zuzana Rehák Štefečeková dnes ide finále trap žien na OH Tokio 2020 | SPORTNETScanlanová bola dlho vo výhode pred Perilliovou, ale záver úplne pokazila a nedostane sa medailové priečky, pretože skončí na nepopulárnej zemiakovej priečke!
ONLINE: Zuzana Rehák Štefečeková dnes ide finále trap žien na OH Tokio 2020 | SPORTNETVýborne, Štefečeková stále vo vedení pred Browningovou a mohlo by z toho byť naozaj niečo veľké pre Slovensko!
ONLINE: Zuzana Rehák Štefečeková dnes ide finále trap žien na OH Tokio 2020 | SPORTNETŠtefečeková pridáva 27 bod z 32 pokusov, takže sa už s určitosťou neprepadne na štvrté miesto a Slovensko má medailu!
ONLINE: Zuzana Rehák Štefečeková dnes ide finále trap žien na OH Tokio 2020 | SPORTNETSúťaž sa končí pre Stancovú na piatom mieste a vo vedení je Štefečeková, takže sme blízko prvej medaily!
ONLINE: Zuzana Rehák Štefečeková dnes ide finále trap žien na OH Tokio 2020 | SPORTNETŠtefečeková chybuje po dlhej dobe, ale Browningová neudržala nervy a nedokázala ju dorovnať!
ONLINE: Zuzana Rehák Štefečeková dnes ide finále trap žien na OH Tokio 2020 | SPORTNETNa šiestom mieste definitívne končí Smithová a po ďalších piatich ranách vypadne ďalšia pretekárka.
ONLINE: Zuzana Rehák Štefečeková dnes ide finále trap žien na OH Tokio 2020 | SPORTNETBrowningová netrafila ani posledného holuba, takže Štefečeková je vo vedení s 21 bodmi po piatich sériach!
ONLINE: Zuzana Rehák Štefečeková dnes ide finále trap žien na OH Tokio 2020 | SPORTNETTak prišlo to až pri predposlednom výstrele od Browningovej a Štefečeková sa dorovnáva na vedúcu pozíciu!
ONLINE: Zuzana Rehák Štefečeková dnes ide finále trap žien na OH Tokio 2020 | SPORTNETBrowningová sa stále drží na prvej pozícii, keď naposledy chybovala už veľmi dávno.
Perilliová chybuje druhýkrát za sebou, takže sa prepadáva až na štvrté miesto.
Kazia Scanlanová aj Perilliová, takže Štefečeková sa od nich odtrhla na druhej priečke!
ONLINE: Zuzana Rehák Štefečeková dnes ide finále trap žien na OH Tokio 2020 | SPORTNETPo dvadsiatich ranách je vo vedení Beowningová so 17 bodmi, o bod menej majú Štefečeková, Perilliová a Scanlanová.
ONLINE: Zuzana Rehák Štefečeková dnes ide finále trap žien na OH Tokio 2020 | SPORTNETBrowningová čakala na svoj devätnásty výstrel dlhšie, ale trafila holuba a stále je na prvej priečke!
ONLINE: Zuzana Rehák Štefečeková dnes ide finále trap žien na OH Tokio 2020 | SPORTNETKonečne sme sa dočkali chyby a robí ju Perilliová, ktorá sa prepadáva na úroveň Štefečekovej so Scanlanovou. Vo vedení je osamotená Browningová!
ONLINE: Zuzana Rehák Štefečeková dnes ide finále trap žien na OH Tokio 2020 | SPORTNETScanlanová sa drží so Štefečekovou na druhej priečke, takže strácajú iba bod na Perilliovú a Browningovú. Väčšiu stratu už má piata Stancová a na poslednom mieste je Smithová.
Browningová síce začala finále veľmi zle, ale teraz je s Perilliovou stále na prvej pozícii s 12 bodmi.
ONLINE: Zuzana Rehák Štefečeková dnes ide finále trap žien na OH Tokio 2020 | SPORTNETŠtefečeková míňa po štvrtýkrát vo finále, čo využíva Browningová a Perilliová, ktoré idú do čela.
Scanlanová netrafila druhý terč za sebou a odpadáva z tejto štvorice.
ONLINE: Zuzana Rehák Štefečeková dnes ide finále trap žien na OH Tokio 2020 | SPORTNETAle výhodu udržala iba chvíľu, takže 9/12 má hneď štvorica pretekárok: Štefečeková, Perilliová, Scanlanová a Browningová.
ONLINE: Zuzana Rehák Štefečeková dnes ide finále trap žien na OH Tokio 2020 | SPORTNETŠtefečeková dobre neodštartovala ďalšiu sériu a Scanlanová je po prvýkrát vo vedení!
Po desiatich ranách má osem bodov Štefečeková so Scanlanovou a o bod menej majú Perilliová, Stancová a Browningová.
ONLINE: Zuzana Rehák Štefečeková dnes ide finále trap žien na OH Tokio 2020 | SPORTNETDruhá chyba Štefečekovej prichádza z deviateho výstrelu, čo využila znova Scanlová a doťahuje sa.
Stále výborná Štefečeková, ktorá zostrelila osem holubov z ôsmich a drží prvé miesto.
ONLINE: Zuzana Rehák Štefečeková dnes ide finále trap žien na OH Tokio 2020 | SPORTNETScanlanová chybuje a je na tom rovnako ako Perilliová a Stancová, takže Štefečeková ide znova do trháku!
Je to boj o vedúcu pozíciu medzi Štefečekovú a Scanlanovú, obidve si teraz poradili so šiestym výstrelom.
ONLINE: Zuzana Rehák Štefečeková dnes ide finále trap žien na OH Tokio 2020 | SPORTNETŠtefečeková robí prvú chybu vôbec na olympijských hrách, takže sa jej to komplikuje, pretože štyri body z piatich má aj Scanlanová!
Perilliová, Smithová majú dve chyby a Browningová ešte o jednu viac, takže to pre nich už nevyzerá vôbec dobre.
ONLINE: Zuzana Rehák Štefečeková dnes ide finále trap žien na OH Tokio 2020 | SPORTNETŠtefečeková ide do trháku, pretože prvú chybu pripisuje aj Stancová a momentálne je osamostatnená na prvom mieste!
ONLINE: Zuzana Rehák Štefečeková dnes ide finále trap žien na OH Tokio 2020 | SPORTNETMíňa aj Smithová, takže bezchybné sú po dvoch strelách len Štefečeková a Stancová!
Perilliová, Scanlanová a Browningová chybujú hneď z prvého pokusu a Štefečeková triafa!
Tak finalistky sú už pripravené na začiatok finále a my držíme palce Zuzane Rehak Štefečekovej!
ONLINE: Zuzana Rehák Štefečeková dnes ide finále trap žien na OH Tokio 2020 | SPORTNETTak kedy, ak nie teraz! Zuzana Rehak Štefečeková má obrovskú šancu získať pre Slovensko prvú medailu v Okiu, pretože v kvalifikáciu zvládla bez jedinej chyby, takže zostrelila všetkých 125 holubov a stanovila nový svetový rekord! Do finále postupujú s odstupom troch bodov Allesandra Perilliová zo San Marína, Silvana Stancová z Talianska.a Laetisha Scanlanová z Austrálie. Na piatej pozícii skončila jej krajanka Penny Smithová a posledné miesto si vybojovala Američanka Kayle Browningová. Posledné dve menové získali ešte o bod menej, konkrétne 121 bodov.
Vítam vás pri sledovaní finále trapu žien na olympijských hrách v Tokiu, v ktorom sa predstaví šesť najlepších strelkýň z dvojdňovej kvalifikácie a pre Slovensko by z toho mohla byť hlavne v ženskej časti šanca na prvú medailu z Tokia. Zatiaľ však stále nie je nič isté, ale slovenská reprezentantka a jedna z favoritiek Zuzana Rehak Stefečeková má za sebou stopercentný úvodný deň kvalifikácie, keď zostrelila všetkých 75 holubov a v druhý kvalifikačný deň ju bude čakať zvyšných 50 pohyblivých terčov. Ak však nepoľaví v koncentrácii, tak finále by jej už nemalo uniknúť, pretože je v kvalifikácii zatiaľ ako jediná bez chyby. Za Stefečekovou sa držia s jednou chybou Talianka Stancová a Perilliová zo San Marina. Nasledujú so 73 úspešne zostrelenými terčmi Subbotinová z Ruska a Scanlaová z Austrálie. O šieste postupové miesto sa očakáva veľký boj, pretože hneď tri pretekárky majú na konte 72 holubov. Uvidíme teda ako sa vyvinie druhý kvalifikačný deň, ale snáď Zuzana Rehak Štefečeková dostane príležitosť zabojovať o tretiu medailu z tejto disciplíny, keď v Pekingu a Londýne získala striebro.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 07:30.

Súvisiace články