ONLINE: Slovan - Zvolen (semifinále play off, dnes)

Momentka zo zápasu HKM Zvolen - Slovan Bratislava.
Momentka zo zápasu HKM Zvolen - Slovan Bratislava. (Autor: TASR)
Sportnet|17. apr 2021 o 12:00 (aktualizované 17. apr 2021 o 20:50)

Online prenos ste mohli sledovať s nami.

BRATISLAVA. Semifinálová séria Tipos extraligy medzi Slovanom a Zvolenom sa za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy sťahovala do Bratislavy.

Oba predošlé súboje sa v riadnom hracom čase skončili výsledkom 2:2 a muselo rozhodnúť až predĺženie, respektíve až samostatné nájazdy.

V treťom dueli mali už výraznú prevahu hostia zo Zvolena, ktorí vyhrali 5:2 a ujali sa vedenia v sérii.

Sumár zo zápasu, zostrih a hlasy trénerov nájdete na tomto odkaze >>>

ONLINE PRENOS: Slovan - Zvolen (hokej, Tipos extraliga, semifinále play off, 3. zápas, NAŽIVO, LIVE, video, dnes, sobota)

Tipos Extraliga play-off Semifinále 2020/2021
17.04.2021 o 18:00
Slovan
2:5
(1:1, 1:2, 0:2)
60' minúta
Ukončený
Zvolen
Prehľad
Góly a asistencie: 17. O´Donnell (Gašpar, Brodzinski), 28. Petráš (Štajnoch) – 10. Kelemen (McPherson, Kotvan), 23. Stupka (Viedenský), 37. Tibenský (Zuzin), 51. McPherson, 58. Nuutinen (McPherson). Rozhodca: Snášel, Korba – Stanzel, Ordzovenský.
V tretej tretine strieľali góly iba Zvolenčania, dnes v Bratislave víťazia jednoznačne 5:2. V sérii sa ujímajú vedenia 2:1. Ďalší zápas je na programe už zajtra o 18:00.
Koniec zápasu.
Oddychový čas hostí.
59:29
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Jedlička – 2 min., napadnutie).
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Petráš – 2 min., krosček).
58:26
Parks je pochopiteľne späť v bráne, hrá sa po jeho ľavici pri mantineli.
57:44
goalZvolen dal gól!
McPherson bol rýchlejší ako Meszároš, od zadného mantinelu naservíroval puk pred opustenú bránku MIKKOVI NUUTINENOVI a ten rozhoduje o osude dnešného stretnutia. Hostia vedú 5:2.
Asistencia: Allan McPherson
57:00
Hraškovi sa o mantinel podarilo vyhodiť. Brodzinski zachytil puk už v strednom pásme.
56:26
Meszároš vystrelil od modrej, trafil iba Stupkove korčule.
importantSlovan si berie oddychový čas, Parks už zrejme zostane na striedačke.
56:00
Mikúš prihral voľnému Nuutinenovi, jeho strela nebola presná.
55:29
Kombinácia Zvolena s následnou strelou Betkera spomedzi kruhov, Parks vyráža.
54:18
Harrisova zadovka skončila až v strednom pásme. Slovan sa nedostáva do záverečného tlaku.
53:05
Tibenský zabojoval, odzbrojil Ališauskasa a Zvolen sa usadil v útočnom pásme.
51:43
Šišovský strieľal takmer z bránkovej čiary, snažil sa prekvapiť Rahma, prípadne skúšal šťastie na dorážku, no nevyšlo to.
51:15
Ranford si vylepšoval pozíciu, strieľal ale napokon Meszároš, Rahm musel zasahovať nadvakrát.
50:43
Zvolen vyhráva o dva góly, využíva presilovú hru. ALLAN MCPHERSON strieľal z pravého kruhu na bránu, jeho strelu nešťastne tečoval Sersen za chrbát Parksa.
50:22
Postavenie mimo hry na strane hostí, buly v strednom pásme.
49:45
Rahm išiel do kľučky proti Rapáčovi, mal šťastie, že mu to vyšlo.
48:52
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Harris – 2 min., nedovolené bránenie).
48:19
Meszároš sa zmocnil puku, počkal si a poslal ho cez všetky čiary. Slovan sa už ubráni.
47:38
Viedenský prešiel na os klziska, odkiaľ ešte prihrával, následnú strelu Tibenského Parks zlikvidoval.
47:07
Nuutinenova strela z prvej skončila na zadnom mantineli.
46:27
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade).
45:52
Harrisovi nevyšla strela, bola aj zblokovaná.
45:28
Po prihrávke Harrisa strieľal O´Donnell, Rahm pozorný.
44:50
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (McPherson – 2 min., hákovanie).
44:46
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Valach – 2 + 10 min. napadnutie zozadu)
44:43
Tibenský sa natláčal do zakončenia, no bol pri ňom bek Slovana, ktorý ho dobre vytlačil.
43:18
Rahm musel zasahovať po nepríjemnej strele z uhla.
41:36
Zakázané uvoľnenie na strane hostí, hra sa zadarmo sťahuje pred Rahma. Valach dobre vystrelil hneď po buly.
41:03
importantPrihrávka do voľného priestoru pre Stupku, ktorý z dobrej streleckej pozície trafil Parksa do ramena. Zvolen vletel do tretej tretiny ako víchor.
40:39
Tvrdá ale nepresná strela z uhla od Meliška po prihrávke od McPhersona.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne približne o 19:55.
Zvolen viedol zásluhou Stupku 2:1, na 2:2 vyrovnával Petráš. Zatiaľ rozdielový gól strelil v oslabení Tibenský.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:24
Zvolen je už v plnom počte, Slovan nevyužil dlhú 5-minútovú presilovku, naopak, ešte v nej aj inkasoval.
38:31
importantV ďalšom úniku v tomto oslabení bol Marcinek, aj zakončil k bekhendom k bližšej žrdi, domácim určite nebolo všetko jedno.
38:08
importantPo prihrávke Sersena pálil z prvej Meszároš, veľmi dobrá strela, ktorú ešte chcel doraziť Zigo, no Rahm všetko rieši.
37:28
Presilovka Slovana pokračuje, no strelu Brodzinskeho zblokoval obetavo Kelemen.
36:32
Zvolen skóruje pri vlastnom oslabení! Zuzin sa zmocnil puku v strednom pásme, vyslal nepríjemnú strelu, ktorú Parks vyrazil betónmi, no po dorážku si prišiel dôrazný JOZEF TIBENSKÝ a už nemal problém upratať puk za bránkovú čiaru.
Asistencia: Peter Zuzin
35:44
Zvolenčania sa zatiaľ bránia veľmi dobre, dokonca Kelemen vyváža puk.
35:02
O´Donnell pálil bez prípravy, puk sa zastavil na Rahmových betónoch.
34:44
Veľká komplikácia pre hostí, čaká ich dlhé oslabenie.
34:17
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Bondra – 5 min. + DKZ, vrazenie na mantinel). Štajnoch ostal ležať na ľade, následne odišiel rovno do kabíny, pod okom má krvavý šrám.
33:46
Kelemen prihral na modrú Kubkovi, jeho strelu zblokoval Šišovský.
32:57
Harrisovu strelu Rahm vyrazil pred seba, Harris sa opäť dostal k puku, no na dorážku ani strelu to nebolo.
32:42
Hra sa teraz prelieva zo strany na stranu, všetko je otvorené, skóre vyrovnané.
30:59
Meszárošova strela bez prípravy skončila mimo brány, ďalšia od Ziga na ochrannej sieti.
30:08
Rahm predviedol úspešný zákrok a jeho spoluhráči puk vyhodili cez všetky čiary.
29:19
importantRanford sa natlačil pred bránu, Rahm nemal puk pod kontrolou, dotlačiť sa ho tam snažil Gašpar, ale nebol úspešný.
29:02
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (McPherson – 2 min., držanie hokejky).
27:25
goalSlovan Bratislava dal gól!
Marcinek nedostal puk von z tretiny, ktorú uzavrel Štajnoch, puk sa odrazil k SAMUELOVI PETRÁŠOVI, ktorý neváhal a strelou na lapačku prestrelil Rahma.
Asistencia: Martin Štajnoch
26:28
Rapáč strieľal spoza Betkera, no bránu minul. Slovanisti sa nedostávajú do jasných streleckých pozícií, ich strely nie sú príliš nebezpečné.
25:33
importantPo krátkej konzultácii padol jasný verdikt – o žiaden gól sa nejednalo.
25:33
importantZvolenčania sa tešia z gólu, no situáciu ešte budú rozhodcovia konzultovať s videorozhodcom. Najprv za Parksom zvonila žŕdka, potom po Zuzinovej strele puk poskakoval na bránkovej čiare, napokon ho Parks priľahol betónmi.
24:55
Gašpar sa z uhla rútil sám na bránu, no ušiel mu puk a potom nezakončil ideálne. Z konceptu ho vyviedol aj Betker, ktorý ho jemne štrajchol.
24:23
Mikúš strieľal, McPherson sa dral za dorážkou, za ktorou ho nepustil Sersen.
23:39
Šišovský bol v útočnom pásme osamotený, potiahol puk popri mantineli až za bránu, kde oň prišiel.
22:28
Parks rozohrával popri mantineli, puk zachytil Viedenský, okamžite adresoval prihrávku medzi kruhy, odkiaľ strieľal voľný VÁCLAV STUPKA. Strela na vyrážačku sa zastavila až v sieti.
Asistencia: Marek Viedenský
20:44
Na opačnej strane strieľal z uhla Brodzinski na bližšiu žrď, bránu netrafil.
20:16
Parks sklepol betóny práve včas proti Tibenského strele.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne približne o 19:00.
Prvá tretina priniesla zaujímavý hokej, skóre je po nej vyrovnané 1:1. Na gól Kelemena odpovedal O´Donnell.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:36
Mikúš bol vytlačený zo streleckej pozície, tak prihral Kubkovi, ktorému strela absolútne nesadla.
18:37
O´Donnell strieľal do betónov Rahma, Harris sa k dorážke nedostal.
18:11
Zvolenský rýchly prechod stredným pásmom zakončil schovanou strelou Tibenský, puk skončil presne v Parksovej lapačke. Puk ešte jemne pohladil Kelemen.
16:48
Zvolenská defenzíva umožnila Gašparovi krížnou prihrávkou nájsť na pravom kruhu BRENDANA O´DONNELLA, ktorý z prvej nechytateľne zavesil pod hornú žŕdku.
Asistencie: Rastislav Gašpar, Michael Brodzinski
16:37
Ranford poslal puk pred bránu, kde ho vo vzduchu tečoval Gašpar, Rahm puk vytesnil
16:16
Meszárošova strela švihom pred bránou clonil Zigo, ktorý sa chystal aj dorážať, no to mu Rahm úspešným zákrokom nedovolil.
15:43
Aj Betker odstreľuje puk až za Parksa.
15:19
O´Donnellova prihrávka na Ranforda neprešla, Zvolenčania vyhadzujú cez všetky čiary.
14:51
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Hraško – 2 min., nedovolené bránenie).
14:28
Kolenič bol sám v pásme, dostal sa k strele z uhla, Parks vyráža.
13:02
Valach pálil hneď po buly, ale nepresne. Jeho strelu ani nik z jeho spoluhráčov netečoval.
12:12
Po nastrelení Hraška Parks udržal puk vo výstroji a radšej prerušil hru.
11:03
McPherson obetavo zblokoval strelu Rapáča.
09:39
McPherson sa zvrtol za bránkou a prihral presne na hokejku MILOŠA KELEMENA, ktorý pohotovou strelou k pravej žŕdke otvára skóre!
Asistencie: Allan McPherson, Oldrich Kotvan
09:27
Hraškova strela bez prípravy končí v moci Parksa. Nasleduje reklamná prestávka.
08:48
Bondra najprv takmer vystriedal na hráčskej lavici belasých, kam bol poslaný Sersenom, potom neúspešne hľadal prihrávkou Mikúša.
08:27
Maier najprv fauloval, hneď nato veľmi nepríjemne chrbtom narazil na mantinel, len veľmi ťažko sa zdvíha z ľadu. Pôjde však na trestnú lavicu za hákovanie.
07:39
Ranford iba posúval puk popri mantineli, najbližšie mal ale k nemu Ivan.
07:25
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Urbánek – 2 min., podrazenie).
07:06
Gašpar mieril na bližšiu žŕdku, kde ešte clonil Harris, Rahm vyráža.
06:41
Harris prišiel o puk za bránou a hostia vyhadzujú cez všetky čiary.
06:06
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen – Nuutinen. Spáchal rovno dva fauly, takže dostal dvakrát dve minúty – krosček a podrazenie.
04:48
O´Donnell to po prihrávke Ranforda nemal najprv na strelu, no potom sa s pukom otočil a zakončil veľa brány.
03:34
importantViedenského prihrávka našla Stupkovu hokejku, ten puk jemne tečoval do betónov Parksa.
03:14
McPherson bol vytlačený k mantinelu, kde sa o puk dlho bojovalo, napokon ho získali hostia, prihrávka smerovala na Kubku, ktorý vystrelil švihom, Parks všetko videl a pohodlne zasiahol.
02:04
Kelemen netrafil pred bránou poskakujúci puk, hra sa rýchlo presunula na druhú stranu, kde Rahm prikryl puk.
01:46
Rahm si nebol úplne istý, puk má ale v lapačke a prerušuje hru, ktorá je od úvodu kúskovaná.
01:25
Melancon zostal na ľade a niečo si vyjasňuje s Matouškom. Vylučovať sa však nebude.
00:50
Melancon pálil na bližšiu žŕdku, strele nebola presná.
00:20
Ranford narazil do dobre postaveného brániaceho hráča.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava: Parks – Štajnoch, Meszároš, Ališauskas, Sersen, Brodzinski, Maier, Valach – O´Donnell, Harris, Ranford – Urbánek, Zigo, Gašpar – Matoušek, Bortňák, Rapáč – Jendek, Petráš, Šišovský – Lukošík

HKM Zvolen: Rahm – Kotvan, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško – Kelemen, Tibenský, Bondra – Nuutinen, Mikúš, McPherson – Stupka, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Jedlička, Marcinek – Gubančok

Rozhodca: Snášel, Korba – Stanzel, Ordzovenský.
Semifinálový zápas medzi HC Slovan Bratislava a HKM Zvolen napíše dnes od 18:00 svoju tretiu kapitolu. Stav v sérii je nerozhodný 1:1.

Úvodný duel vyšiel lepšie Zvolenu, ten zvíťazil po samostatných nájazdoch, po druhom stretnutí sa tešili hokejisti Slovana, uspeli 3:2 po predĺžení.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»ONLINE: Slovan - Zvolen (semifinále play off, dnes)