Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Oneskorený vianočný darček

Sportnet|Publikované 6. jan 2009 o 23:00

SP. NOVÁ VES. Sviatočná prestávka bola príliš dlhá a hlad po dobrom basketbale bol veľký. Prvé extraligové stretnutie sledovala vypredaná športová

hala. Súper bol veľmi atraktívny a šanca na postup do prvej šestky bola veľmi veľká.

Darček od basketbalistov

V poslednom mesiaci kalendárneho roka sa toho v spišskonovoveskej basketbalovej kuchyni veľa navarilo. Zmena trénera vyvolala rôzne názory a dohady. Najpodstatnejšie však bolo, aby sa nový kormidelník Jerzy Chudeusz prebojoval do prvej šestky. Po vynikajúcom výkone a víťazstve 72:60 nad Chemosvitom Poprad dali spišskonovoveskí basketbalisti v nedeľu večer svojim priaznivcom neskorý, ale o to krajší vianočný darček.

"Veľmi ma teší, že už máme zabezpečenú účasť v prvej šestke. Naším cieľom je aj naďalej vyhrávať. Sú ešte slabšie momenty a chyby, ktoré robíme. Nad Popradom sme vyhrali zápas v obrane, tam sme zahrali tvrdo, agresívne a zodpovedne. Gratulujem chlapcom k výkonu, všetci zahrali výborne," spokojne skonštatoval po stretnutí tréner BK 04 AC LB Spišská Nová Ves Jerzy Chudeusz.

Na Spiši je spokojný

Veľký tlak na trénera a hráčov v podobe postupu do prvej šestky opadol. Teraz už môžu hrať spokojne a uvoľnene.

"Dobre sa stalo, že sme vyhrali. Znova zdôrazňujem, že v tomto dôležitom súboji sme Poprad predčili v obrane, ktorej aj na tréningu venujeme dostatočnú pozornosť. Nezabúdame pri tom aj na útok," uviedol tréner Spišiakov, ktorého sme sa spýtali, ako sa mu páči v Spišskej Novej Vsi.

"Teraz tu bola na štyri dni aj moja manželka. Veľmi sa jej tu páčilo. Rovnako aj mne sa tu páči a som spokojný. Pri tejto príležitosti chcem na prahu nového roka zaželať, aby bol tento rok pre Spišskú Novú Ves úspešným rokom. Nech vyhráme všetko, čo sa dá. No najdôležitejšie je zdravie."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.