Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Omladili v kádri i na trénerskom poste

Sportnet|Publikované 15. okt 2007 o 22:00

Suverénne najmladší tím z košického trojlístka účastníkov ženskej basketbalovej extraligy má Cassovia. Vekový priemer družstva je necelých 19 rokov a

väčšinu kádra tvoria juniorky. Cieľom tohto mladučkého kolektívu je umiestnenie do 8. priečky.

KOŠICE. Klub omladil aj na trénerskom poste, naň nastúpila Michaela Hanesová, ktorá onedlho oslávi 29 rokov. Doposiaľ mala v Cassovii na starosti mládež. Dobre teda vie, že práca s takým mladým tímom vyžaduje v prvom rade trpezlivosť. "To určite. Tá bude v tejto sezóne asi najdôležitejšia. Dievčatá nemajú dostatok skúseností, ale verím, že družstvo podržia tie, ktoré už v extralige majú čosi odohrané," uviedla trénerka Hanesová.

Dajú sa formovať

Cassovia sa bude spoliehať predovšetkým na kapitánku Vackovú, Grešnerovú, Kolkusovú a tiež novú americkú akvizíciu Wilsonovú. Z ostatných hráčok už nie je tínedžerkou iba Krivaneková, ktorá sa vrátila z Francúzska. Zo 14-členného kádra ešte seniorskú extraligu nikdy neokúsilo až sexteto dievčat (Péliová, Bálintová Žingorová, Palková, Medviďová a Hanzeľová). Napriek tomu trénerka verí, že družstvo sa v súťaži nestratí. "Našim cieľom je skončiť do ôsmeho miesta. Dievčatá sú síce mladé, ale s takými sa niekedy pracuje lepšie, lebo sa ešte dajú formovať. Perspektíva je u viacerých hráčok, preto dostali aj túto extraligovú príležitosť. Ak to potiahnu skúsenejšie, verím, že i mladé sa k ním pridajú a tiež dokážu vziať zodpovednosť. Chceli by sme hrať agresívny basketbal."

Američanka slniečkom tímu

Klub sa tento rok s ambíciami musí uskromniť, pretože jej v lete odišlo viacero hráčok Minčíková prešla do majstrovského Kositu 2013, Rajecká okúsi legionársky chlebíček v Nemecku, Škvareková sa stala hrajúcou asistentkou trénera vo Viktorii, kam odišla aj Slimáková a Hnidzíková zamierila do Nitry. Jedinou posilou je americká pivotka Denise Wilsonová. "Do tímu zapadla veľmi dobre, lebo vo svojich 25 rokoch je ešte tiež mladá a môžem povedať, že aj viac strelená ako všetky naše tínedžerky dokopy. Do družstva priniesla elán, je takým slniečkom. Myslím, že bude prínosom, lebo svoje povinnosti si plní dobre."

Na dobrej ceste

Cassovia vstúpi do extraligy zajtra o 15.30 hod. v hale na Palackého ulici duelom proti Slovanu Bratislava. "Slovan sa tiež sa spolieha predovšetkým na vlastné mladé hráčky. Treba rátať s nervozitou, ale ak opadne, verím, že výhodu domáceho prostredia využijeme. Máme za sebou dobrú prípravu, sústredenie vo Vyšných Ružbachoch i tri turnaje nám ukázali, že sme na dobrej ceste."

Marián Špacai

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.