Pondelok, 29. novembra, 2021Meniny má Vratko

Olympique Marseille sleduje Vitteka, Vujoviča zaujal Németh

TASR|1. máj 2003 o 18:04

Bratislava 1. mája (TASR) - Napriek tomu, že stredajší futbalový zápas pod Dubňom Slovensko - Grécko (2:2) mal "len" prívlastok priateľsky, v útrobách ...

Bratislava 1. mája (TASR) - Napriek tomu, že stredajší futbalový zápas pod Dubňom Slovensko - Grécko (2:2) mal "len" prívlastok priateľsky, v útrobách i na tribúne žilinského štadióna sa pohybovali podozrivé persóny.

Jednou z nich bol aj 58-ročný asistent hlavného trénera Olympique Marseille a bývalý juhoslovanský reprezentant Zoran Vujovič, ktorý údajne už dlhší čas sleduje výkony útočníka bratislavského Slovana Róberta Vitteka.

"Myslím, že tento zápas mal aj vďaka nekvalitnému terénu len priemernú úroveň," stručne reagoval bývalý hráč Hajduku Split i Girondins Bordeaux. Niekdajší pravý obranca a rodák zo Sarajeva však dôvod svojej prítomnosti pod Dubňom diplomaticky neobjasnil: "Prišiel som sledovať hráča, ktorého meno však neprezradím. Môžem však prezradiť, že v slovenskom tíme sa mi páčil výkon hráča s číslom 9 (Sz. Németh), ktorý dal oba góly domácich."

Zaujímavosťou je, že nemenovaný slovenský reprezentant nie je prvým futbalistom spod Tatier, o ktorého majú záujem v prístavnom francúzskom meste.

V úspešnom období prvých ročníkov Ligy majstrov mal Olympique Marseille eminentný záujem o obojnohého slovenského futbalistu Ľubomíra Moravčíka.

Odchovanca nitrianskeho futbalu kontaktoval vtedy osobne kontroverzný mecenáš Bernard Tapie, najlepší slovenský futbalista posledného desaťročia však zostal verný St. Etienne a neskôr SEC Bastii.

pb

Súvisiace články