Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Olympijský víťaz trénuje v Smižanoch

Zmeny v Smižanoch. Do novej sezóny vstupujú Smižanci s novým trénerom a omladeným kádrom. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 22. júl 2016 o 00:00

Počas leta chcú v piatoligových Smižanoch káder doplniť hlavne o mladých odchovancov.

SMIŽANY. Pred dvoma rokmi bojovali Smižany o postup s Mária Hutou. Rozhodovalo sa až do posledného kola, nakoniec Smižanci skončili na druhom nepostupovom mieste.

Sklamanie bolo veľké, a tak nasledujúca sezóna sa niesla v tieni nenaplnených ambícií. Smižany skončili po súťažnom ročníku 2015/2016 v strede piatoligovej tabuľky podtatranskej skupiny.

S novým trénerom a mladým kádrom

Kto pozná zanietenie a odhodlanie funkcionárov Slovana Smižany vie, že pochmúrna nálada v najväčšej futbalovej obci na Slovensku dlho trvať nebude. Už prvý letný prestup na trénerskom poste veľa napovedal do nového ročníka.

„Áno, je to pravda. Ako trénera máme Františka Kunza,“ odpovedal na otázku, či je pravdou, že do Smižian má namierené olympijský víťaz z Moskvy, predseda klubu Marcel Špener.

František Kunzo po návrate na rodný Spiš sa ako tréner prvý raz ukázal na lavičke pod Spišským hradom, Smižany sú jeho druhou trénerskou zastávkou.

„Letná príprava beží v oklieštenej zostave. Výbor chce doplniť káder vlastnými mladými hráčmi. Zúčastnili sme sa turnaja v Hranovnici a chceme ešte odohrať minimálne jeden prípravný zápas na generálku na novú sezónu,“ dodal Marcel Špener.

Smižany sa predstavili na turnaji v Hranovnici a tento klub bude aj ich súperom v prvom kole, ktoré štartuje v 5. lige Podtatranskej 7. augusta.

Súvisiace články