Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Olympijský víťaz si netradične zarába, v Poľsku rozváža jedlo

Venezuelský šermiar Rubén Limardo (vľavo) počas slávnostnej ceremónii pri príležitosti udelenia najvyššieho vyznamenania v krajine v roku 2012. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 16. nov 2020 o 15:39

Finančne pomáha svojej rodine.

LODŽ. Netradičná doba pandémie koronavírusu prináša aj vo svete športu mnoho zaujímavých a netradičných príbehov.

Hlavným predstaviteľom jedného z nich je olympijský šampión v šerme z Londýna 2012 Venezuelčan Rubén Limardo.

Tridsaťpäťročný rodák z Bolivaru už 20 rokov žije v poľskom meste Lodž. A keďže už niekoľko mesiacov je ako profesionálny športovec bez súťaží a aj bez príjmov, rozhodol sa prijať prácu kuriéra jedla na bicykli.

Po tréningoch si v ostatných mesiacoch sadá na bicykel, na chrbát prehodí zelený termobatoh a denne "vybaví" priemerne 12 objednávok.

Podporuje rodinu

"Bez súťaží nie sú peniaze od sponzorov, no stále potrebujem generovať nejaké financie, aby som podporil najbližších vo Venezuele," prezradil Limardo.

Ten v korde okrem olympijského zlata získal v minulosti aj dve strieborné medaily na majstrovstvách sveta.

V Lodži žije spolu s manželkou a ich dvoma deťmi. Má síce už 35 rokov, športu sa však vzdať ešte nechce. "Stále snívam svoj športový sen," priznal.

Vo vlasti je hrdinom, aj v Poľsku ho mnoho ľudí pozná, no v súčasnosti brázdi ulice s prekrytím tváre. "Aj tak ma však občas niekto zastaví a požiada o spoločnú fotografiu," poznamenal Limardo.

Je hrdý na svoju krajinu

Za dve dekády naučil vynikajúco po poľsky. Túto krajinu si vybral, pretože má silnú šermiarsku tradíciu. A našiel v nej svoj druhý domov.

Napriek tomu, že sa usadil v Poľsku, na svoju vlasť nezabudol ani nezanevrel. "Kamkoľvek pôjdem, vždy s hrdosťou a veľkou vášňou zdvihnem vlajku Venezuely," skonštatoval olympijský víťaz.

V jeho vlasti je aktuálne mimoriadne ťažký život.

Okrem pandémie koronavírusu ju sužuje politická nestabilita, hyperinflácia a nedostatok jedla či liekov. "Verím, že situácia sa čoskoro upokojí," dodal.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.