Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Olympijský oheň v Moskve zhasol. Použili zapaľovač

(Autor: SITA/AP)
Miloslav Šebela|7. okt 2013 o 18:22

Púť pochodne na olympijské hry v Soči sa začala trapasom. Pochodeň zhasla. Pohotový ochrankár použil zapaľovač na cigarety.

BRATISLAVA, MOSKVA. Je to dlhoročná tradícia. Oheň pre olympijské hry sa zapaľuje z lúčov slnka v gréckej Olympii. Na mieste, kde pred vyše 2700 rokmi vznikli.

Pochodeň pre zimné hry v Soči zapálili 29. septembra. Rusi naplánovali 65-tisíc kilometrov dlhú trasu, oheň chcú poslať aj na vesmírnu stanicu. Všetko chceli mať pod kontrolou.

V nedeľu pri vchádzaní do Kremľa oheň v rukách 17-násobného majstra sveta v plávaní Šavarša Karapetyana zhasol. V takýchto prípadoch je v zálohe pripravený plameň chránený lampášom.

Bývalý skvelý plavec pribehol k ochrankárovi. Ten situáciu pohotovo vyriešil. Z vrecka vytiahol zapaľovač na cigarety a pochodeň zapálil. Všetko napravili vzápätí, keď na ďalšom úseku pochodeň zapálili plameňom v lampáši.

"Aj to sa stáva. Hneď na ďalšom úseku sme do pochodne vrátili originálny plameň," vyhlásil šéf organizačného výboru ZOH Dmitrij Černyšenko.

Ani podľa trojnásobnej olympijskej víťazky v krasokorčuľovaní Iriny Rodininovej to nebol trapas.

"Netreba v tom hľadať negatíva. Behom štafety sa to stáva v rôznych fázach. Oheň dokonca zhasol aj pri skúškach slávnostného ceremoniálu pred olympiádou v Moskve 1980 a hry boli nakoniec úžasné," vravela Rodninová pre gazeta.ru. Olympijské hry otvoria 7. februára 2014.

Súvisiace články