Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Olympijský klub Gemer ocenil športovcov

Veterán Ondrej Mladší. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|Publikované 24. apr 2018 o 22:00

Ocenili hodnotné výkony športovcov pochádzajúcich a reprezentujúcich Gemer.

Ocenenia: fotogaléria

23.4.2018

ROŽŇAVA. Už po tretíkrát od svojho vzniku vyhlásil Olympijský klub Gemer výsledky ankety Najúspešnejší športovec. Udialo sa tak minulý týždeň vo štvrtok v rožňavskej sobášnej sieni.

Po krátkom hudobnom pozdrave a príhovore predsedu Olympijského klubu Gemer Juraja Králika sa začalo odovzdávanie cien víťazom ankety za rok 2017.

Žiak – žiačka do 15 rokov

Lukáš Sečkár, Taekwondo Hakimi Rožňava (4x zlato, 6x striebro a 1x bronz na majstrovstvách Slovenska).

Tomáš Sečkár, Taekwondo Hakimi Rožňava (1x zlato na majstrovstvách Slovenska).

Ema Kapustová, Klub biatlonu Magnezit Revúca (letný biatlon, Majsterka SR).

Dorast do 21 rokov

Adrián Angyal, Taekwondo Hakimi Rožňava (6x zlato, 1x striebro na majstrovstvách Slovenska).

Dominika Klembalová, hráčka hokejového družstva ŽHK Poprad (v roku 2017 získala titul majsterky Slovenska v extralige žien)

Veronika Vilimová, Lukostrelecký klub Dobšiná (3D lukostreľba, majstrovstvá Slovenska v halovej lukostreľba mládeže, 1. miesto, majsterka Slovenska)

Jakub Haviarik, Extreme Obstacle Runners Slavošovce, (prekážkové behy, 2. a 3. miesto v stredoeurópskej sérii super a sprint Spartan Race)

Dospelí

Henrieta Farkašová, reprezentantka Slovenska v zjazdovom lyžovaní, zrakovo znevýhodnená (víťazka svetového pohára, 4x zlatá z MS v Tarvísiu)

Jozef Völgyák (2x majster Slovenska, 2x majster Európy, 2x majster sveta v tlaku na lavičke)

Milan Lackovič, VK Sĺňava Piešťany (veslovanie na trenažéri, majstrovstvá Európy v halovom veslovaní v kategórii LTA zdravotne postihnutí športovci, 1. miesto na 2000 m, majster Európy v Amsterdame)

Kolektív žiaci – dorast

Taekwondo Hakimi Rožňava – za dlhoročné úspešné reprezentovanie mesta a regiónu na celoslovenských aj medzinárodných súťažiach, za dosiahnutie mnohých titulov majstrov Slovenska a medailových umiestnení na majstrovstvách Európy.

Atletické družstvo ml. žiakov a žiačok, atletický klub ISKRA pri ZŠ J. A. Komenského v Revúcej – 3. miesto na celoslovenskom finále detskej atletiky na P-T-S v Šamoríne.

Kolektív – dospelí

Stolnotenisové mužstvo Geológ Rožňava – dlhoročný úspešný účastník stolnotenisovej extraligy – najvyššej slovenskej stolnotenisovej súťaže.

Lyžiarsky klub vodné elektrárne Dobšiná, atletika – beh, cross, run, duatlon.

Športový klub L Racing, rely automobilov a preteky automobilov do vrchu, za dlhoročnú úspešnú reprezentáciu regiónu na domácich aj medzinárodných automobilových súťažiach, kde získali mnoho titulov majstrov Slovenska a medailových umiestnení v rámci majstrovstiev Európy.

Športovec – veterán

Ondrej Mladší, bývalý prvoligový rozhodca a delegát SFZ vo futbale, dlhoročný predseda výboru futbalového zväzu v Rožňave aj v Revúcej.

Autor: Peter Podolinský

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.