Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Olympijskému víťazovi Šebrlemu motivácia nechýba, chce titul z MS

TASR|30. aug 2004 o 15:51

Praha 30. augusta (TASR) - Olympijskému víťazovi v desaťboji Čechovi Romanovi Šebrlemu nechýba napriek úspešnej kariére motivácia ani do najbližšej športovej ...

Praha 30. augusta (TASR) - Olympijskému víťazovi v desaťboji Čechovi Romanovi Šebrlemu nechýba napriek úspešnej kariére motivácia ani do najbližšej športovej budúcnosti. Po návrate zo zlatých Atény síce priznal český držiteľ svetového rekordu na letisku v Prahe, že nespal už dve noci, no súčasne zverejnil ďalšiu športovú ambíciu - zisk chýbajúceho titulu z majstrovstiev sveta.

"Chce sa mi veľmi spať. Posteľ som už nevidel dva dni. Po slávnostnom ukončení sme cestovali rovno na letisko, noc predtým sme to rozbehli v Slovenskom olympijskom dome. Až do rána," skonštatoval atlét pražské Dukly, ktorý v Aténach vybojoval jedinú zlatú pre Česko. "Veril som, že druhé zlato získa Honza (Železný), no nepodarilo sa. Bude musieť ísť ešte na jednu olympiádu," dodal na adresu svetoznámeho oštepárskeho veterána R. Šebrle.

Čoskoro 30-ročný Šebrle získal už striebro na OH 2000 v Aténach a v zbierke má aj titul z ME 2002 a titul vicemajstra sveta z minuloročných MS. "Bol som nervózny, nemohol som jesť, vadilo mi horko aj dĺžka rozťahaného programu. Celkom sa mi darilo, ale aj ostatní predvádzali kvalitné výkony. Až keď som skočil na žrdi päť metrov, začal som si veriť," vrátil sa rodák z Lanškrounu k olympijskému desaťboju. "Víťazstvo mi program neskomplikovalo, pretože sme si dovolenku naplánovali na koniec septembra už pred olympiádou. Motivácia mi nechýba, titul majstra sveta mi chýba. To je ďalšia výzva," skonštatoval pre české média držiteľ svetového rekordu, ktorý má hodnotu 9026 bodov.

Súvisiace články