Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Olympijské: SOV sa dohodol s Poliakmi na spoločnej kandidatúre ZOH v Tatrách

TASR|8. feb 2001 o 00:53

Zakopané (TASR) - Predstavitelia Slovenského olympijského výboru vedení jeho predsedom Františkom Chmelárom sa vo štvrtok dohodli s poľskými partnermi na spoločnej kandidatúre zimnej olympijských hier v Tatrách. V najbližšom období vytvoria obe strany spo

ločnú pracovnú skupinu, ktorá bude mať do konca apríla vypracovať predbežné podklady, na základe ktorých sa neskôr rozhodne či tatranská kandidatúra vstúpi do hry už o ZOH 2010, alebo až v roku 2014.

"Kandidatúra bude spoločná," oznámil predseda SOV František Chmelár a pokračoval: "Pracovná skupina vytvorí podklady najneskôr do konca apríla, či začiatka mája. Potom sa s poľskými partnermi opäť stretneme a rozhodneme aj o termíne kandidatúry."

Vzhľadom na to, že oficiálnu kandidatúru môže podať iba jedno mesto, bude na kandidačnej listine figurovať pravdepodobne poľské Zakopané. "Je to však len predbežná dohoda, môže sa to ešte zmeniť," doplnil predseda SOV.

Na stretnutí oboch strán v Zakopanom nechýbali ani zástupcovia poľského ministerstva športu a slovenského ministerstva školstva i zástupcovia samosprávy v podtatranskej oblasti z oboch strán hraníc.