Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Olympijské hry najnáročnejším tohtoročným projektom

SITA|7. aug 2004 o 10:22

BRATISLAVA 7. augusta (SITA) - Takmer 290 hodín priamych prenosov, záznamov, reportáží a aktuálnych rozhovorov by mala počas XXVIII. Olympijských hier v Aténach odvysielať Slovenská televízia (STV). Do ...

BRATISLAVA 7. augusta (SITA) - Takmer 290 hodín priamych prenosov, záznamov, reportáží a aktuálnych rozhovorov by mala počas XXVIII. Olympijských hier v Aténach odvysielať Slovenská televízia (STV). Do Grécka cestuje podľa člena manažmentu Branislava Zahradníka zatiaľ najpočetnejšia výprava - 30 televíznych pracovníkov. Polovicu z nich tvoria redaktori, moderátori a komentátori, ďalších 10 členov bude zabezpečovať bezproblémový technický chod vysielania, reportáže zo zákulisia budú pripravovať traja kameramani a nad celým vysielaním budú bdieť dvaja režiséri. Väčšina z nich odletí do Atén už v utorok.

Verejnoprávna televízia bude mať po prvýkrát svoje štúdio priamo v dejisku hier. Ako Zahradník uviedol pre agentúru SITA, vysielacou prioritou STV sú predovšetkým vystúpenia slovenských športovcov a divácky atraktívne odvetvia, najmä kolektívne športy. Vysielanie olympiády označil za najnáročnejší športový televízny projekt STV v tomto roku. Kamión s technikou, ktorej hodnota je zhruba 30 mil. Sk a váži tri tony, sa vydal z Bratislavy do dejiska hier už koncom júla.

Súvisiace články