Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Olympijská kvalifikácia: Slovenské hokejistky začínajú proti Dánkam

Začínajú proti Dánsku. Slovenky zabojujú o účasť na ZOH 2014. (Autor: riso)
Sportnet|Publikované 6. feb 2013 o 23:00

Na popradskom zimnom štadióne sa oddnes rozpútajú boje v olympijskej kvalifikácii žien v ľadovom hokeji 2013.

V skupine C si to rozdajú štyri družstvá (Slovensko, Japonsko, Dánsko, Nórsko) o jedinú miestenku na ZOH 2014 v ruskom Soči.

POPRAD. V rámci prípravy odohrali Slovenky v Poprade dva zápasy s Čínou. V prvom prehrali 1:3, v druhom vyhrali 5:2.

„Dievčatá sú plné očakávaní, najradšej by už úvodný zápas mali za sebou. Na posledných tréningoch sme pracovali najmä na presilových hrách, oslabeniach a zrýchlení nášho prechodu do útoku. Dúfam, že do turnaja vykročíme úspešne. Na úvod nás čakajú Dánky. Sú to mohutnejšie hokejistky, ktoré dobre korčuľujú, ťažko sa odstavujú od puku, sú húževnaté. V podstate napodobňujú našu cestu. Ako outsider vyhrali predkvalifikáciu, nemajú čo stratiť, chcú sa posunúť ešte vyššie. Dúfam, že ich zastavíme,“ povedal nám tréner Slovenska Miroslav Karafiát.

Zajtra potom čakajú na jeho zverenky Japonky.

„Čína a Japonsko, to je ázijský hokej, preto sme volili tohto súpera. Japonky sú trochu menšieho vzrastu, korčuľujú však ešte lepšie ako Číňanky. Potvrdili to aj v posledných zápasoch, v ktorých dvakrát zdolali Česko 6:4 a 2:1. Čaká nás náročný súper, my však musíme ísť krok za krokom, ak chceme byť úspešní,“ zdôraznil Karafiát.

Džurňáková má zlomenú ruku

V kádri Slovenska je 22 hokejistiek, niektoré z nich sú profesionálky, iné amatérky.

„Vypadla nám Anka Džurňáková, ktorá má zlomenú ruku. Jedna z hráčok s nami absolvuje tréningy, nie však zápasový program, keďže direktoriát určil, že môže štartovať iba 18 hráčok a tri brankárky,“ ozrejmil Karafiát.

Ako nám prezradil, hráčky, ktoré okrem hokeja pracujú, si museli zobrať buď dovolenku, alebo neplatené voľno. Študentky si museli počas dvojtýždňového sústredenia v Poprade odskočiť do školy, keďže je skúškové obdobie.

„Je to dosť náročné. Obdivujem dievčatá, že ich to baví takto robiť a že sú ochotné vzdať sa dovolenky a na úkor svojej rodiny si prídu zahrať hokej.“

V pondelok si tajným hlasovaním zvolili svoju kapitánku Martinu Veličkovú.

„Je to šport, každý tu prišiel zvíťaziť. Ja verím, že na konci šampionátu sa budeme môcť radovať tak ako pred štyrmi rokmi,“ uzavrel Karafiát.

Program turnaja

Dnes: 14.00: Nórsko - Japonsko, 18.00: SLOVENSKO - Dánsko

Zajtra: 14.00: Nórsko - Dánsko, 18.00: Japonsko - SLOVENSKO

Nedeľa: 14.00: Dánsko - Japonsko, 18.00: SLOVENSKO - Nórsko

risoAutor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.