Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Olympiádu budú prenášať RTVS a Markíza, hokej komentuje Pavol Gašpar

Pavol Demitra oslavuje svoj gól v zápase o bronz proti Fínsku pred 4 rokmi vo Vancouveri. Naši prehrali 3:5. Zápas vtedy vysielala verejnoprávna STV. (Autor: SITA/AP)
TASR|Publikované 10. jan 2014 o 08:39

Slovenskí hokejisti odohrajú v olympijskom turnaji minimálne štyri zápasy, no možno až sedem.

BRATISLAVA. Priamy prenos z otváracieho ceremoniálu ZOH v Soči bude v piatok 7. februára od 17. hodiny nášho času vysielať RTVS.

Medzinárodný olympijský výbor pri predaji vysielacích práv na ZOH 2014 prvýkrát rozdelil takzvaný vysielací balík, keď práva na vysielanie hokejového turnaja vyčlenil do osobitnej časti a tieto získala TV Markíza.

Slovenskí hokejisti odohrajú v olympijskom turnaji minimálne štyri zápasy, v prípade postupu do boja o medaily to môžu byť najviac ďalšie tri zápasy.

Po súboji o postup do štvrťfinále (ak doň nepostúpime priamo) by mohli nasledovať štvrťfinále, semifinále a buď súboj o bronz alebo finále.

Markíza aj Dajto v HD kvalite

Markíza odvysiela všetky slovenské zápasy aj so štúdiami, všetky zvyšné hokejové zápasy bude v priamom prenose vysielať TV Dajto, rovnako ako zápasy slovenských hokejistov na Markíze v HD kvalite.

Komentátorom prioritne slovenských zápasov bude Pavol Gašpar, ďalsie zápasy bude komentovať Matúš Krutý. Spolukomentátorom bude Miro Hlinka.

Rozhovory cez prestávky slovenských zápasov bude robiť Dano Očenáš.

Na RTVS všetky zvyšné športy

Verejnoprávna RTVS bude vysielať prenosy zo všetkých ostatných dvanástich olympijských disciplín - klasické, zjazdové a akrobatické lyžovanie, krasokorčuľovanie, rýchlokorčuľovanie, short-track, snoubording, curling, biatlon, sane, boby a skeleton.

Počas 16 olympijských dní pripraví RTVS viac ako 200 hodín priamych prenosov a záznamov. Súčasťou vysielania bude aj Štúdio ZOH 2014.

V ére samostatnosti Slovenska to budú už šieste zimné olympijské hry. Predtým to boli Lillehammer 1994, Nagano 1998, Salt Like City 2002, Turín 2006 a Vancouver 2010.

Videospomienka na štvrťfinále pred 4 rokmi proti Švédom:

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.