Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Olymp.víťazom Zöggeler, Slávik sa prepadol na 16. miesto

TASR|Publikované 12. feb 2002 o 09:12

Salt Lake City (TASR): Olympijským víťazom v sánkovaní sa stal Talian Armin Zöggeler, ktorý v štyroch jazdách zašiel celkový čas 2:57,941 a o 0,329 ...

Salt Lake City (TASR): Olympijským víťazom v sánkovaní sa stal Talian Armin Zöggeler, ktorý v štyroch jazdách zašiel celkový čas 2:57,941 a o 0,329 s tak predstihol trojnásobného olympijského víťaza Georga Hackla. Na treťom mieste so stratou 0,342 s skončil rakúsky veterán Markus Prock. Z dvojice Slovákov sa viac darilo Jaroslavovi Slávikovi na 16. mieste, Ľubomír Mick skončil 35.

Do záverečnej jazdy štartoval ako posledný vedúci pretekár a úradujúci majster sveta Zöggeler, v cieli už vtedy bol najúspešnejší sánkar histórie Hackl a majster Európy Prock. Dvadsaťosemročný Talian však nenechal nič na náhodu a najlepšou jazdou si vybojoval titul olympijského šampióna. Hacklovi sa tak rozpylnul sen o zisku štvrtého olympijského zlata, čím by sa stal prvým športovcom, ktorý by bol štvornásobným víťazom v jednej disciplíne. Tridsaťsedemročný Prock po pretekoch vyhlásil, na 99,9 skončí s aktívnou kariérou.

Po troch jazdách bol Jaroslav Slávik na 14. mieste, no po chybe po poslednej zákrute sa prepadol o dve miesta a skončil na 16. priečke so stratou 2,122 s. Druhý Slovák Ľubomír Mick, ktorého hlavnou discplínou je ale súťaž dvojíc, obsadil 35. miesto a na víťaza stratil 7,877 s.

"Trochu nás mrzí, že Jarovi ušli nakoniec tie dve miesta po chybe v samom závere jazdy. Nebyť jej, mohol zájsť lepší výsledok. Veľmi sme si priali, aby skončil do 12. miesta a na začiatku to vyzeralo celkom nádejne. Myslím si, že Jaro mal na viac, ale hlavnú stratu získal už v prvých dvoch jazdách. Ľubo Mick išiel dnešné preteky iba ako tréning na súťaž dvojíc," povedal reprezentačný tréner Slovákov Walter Marx st.

ro pb

Súvisiace články