Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Olivera Rábeka vyradil seknutý nerv

Smoliar. O. Rábek (vľavo) dnes asi nemusí, no v Pohári EHF už hodlá nastúpiť. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 20. nov 2012 o 23:00

Tesne pred cestou na zápasy v Bratislave a s Nexe Našice v Chorvátsku vyšla na svetlo sveta nepríjemná správa pre Tatran Prešov.

V stredu ešte slovenský reprezentant, prvá ľavá spojka úradujúceho majstra republiky Oliver Rábek, ešte trénoval. Na druhý deň predpoludním ale na zraz pred odchodom za súpermi v Tipos extralige a SEHA League neprišiel.

PREŠOV. Tréner prešovských hádzanárov Djordje Rašič krútiac hlavou len konštatoval, že Rábek nemôže vycestovať preto, lebo ho doma seklo v krížoch tak, že nemôže chodiť. Oliver Tatranu chýbal predovšetkým v hektickom zápase s RK Nexe.

„Bolesti som pociťoval už po kvalifikačných zápasoch reprezentácie Slovenska s Maďarskom,“ s odstupom času priznal Oliver Rábek.

„Ukázalo sa, že šlo o seknutý nerv v krížoch na pravej strane. Pravdupovediac, čiastočnú bolesť som občas registroval v tejto oblasti tela už skôr. Nejakú zvláštnu pozornosť som ale tomu vtedy nevenoval. Azda preto, že ma to ešte neobmedzovalo v pohybe. Lenže po stredajšom tréningu, teda deň pred cestou do Bratislavy a Chorvátska, ktorý som absolvoval bez akýchkoľvek problémov, som si doma ľahol do postele. Keď som však chcel vstať, zacítil som prudkú bolesť. Skoro som sa nemohol pohnúť, bolesť akoby vystreľovala cez stehno pravej nohy až ku kolenu. Musel som poriadne zaťať zuby, aby som mohol ísť ku klubovému lekárovi Petrovi Kleinovi. Ten mi okamžite naordinoval obstreky s tým, že ak bolesť neustúpi, tak na rad prídu infúzie, prípadne nasadí lieky. Našťastie, bolesti sa postupne zmierňovali, takže už v utorok, teda skoro po týždni, som skúsil trénovať.“

Hrať vraj pôjde aj cez bolesť

Oliver Rábek síce trénovať začal, no z palubovky napokon odišiel predčasne.

„Pri takomto zdravotnom probléme človek nikdy nevie, kedy to zase vystrelí. Trénovať som trénoval, no určitý blok tam ale bol. Nuž a keď mi zase na tom istom mieste bolesť, aj keď našťastie iba trochu vystrelila, tak ma tréner radšej poslal do šatne o čosi skôr. Nasledovala masáž, napokon mám aj potrebné lieky, hojivé náplasti, takže až také strašné to nebolo. Pravdou ale je, že úplne bolesti neustúpili, preto ťažko prognózovať, kedy by som mal byť definitívne fit.“

Dnes od 18. hodiny hrá Tatran Prešov v domácom prostredí predohrávaný zápas 15. kola kola Tipos extraligy s Michalovcami. Majster zrejme nastúpi opäť bez Rábeka.

„Ak tréner povie, že mám proti Michalovciach nastúpiť, tak do zápasu pôjdem aj cez prípadnú bolesť. Ak sa rozhodne ešte ma šetriť, tak to budem tiež rešpektovať.“

V sobotu hrá Prešov prvý zápas 3. kola Pohára EHF v Bosne a Hercegovine s RK Borac Banja Luka.

V hre je veľa, v dvoch zápasoch sa rozhodne o postupujúcom do skupinovej fázy tejto v Európe druhej najprestížnejšej súťaže hádzanárov.

„Tak pritom chcem už rozhodne byť,“ zastrájal sa O. Rábek. „Či už dnes s Michalovcami budem alebo nebudem hrať, nie je to najpodstatnejšie. V každom prípade však na zápasy Pohára EHF chcem byť pripravený. Hoc aj injekciami opichaný.“

S Michalovcami dnes od 18. hodiny

Najbližší program hádzanárov Tatrana Prešov je ozaj pestrý. Dnes od 18. hodiny predohrá v Tatran handball aréne zápas 15.kola Tipos extraligy s Michalovcam.

Zajtra vycestuje na prvý zápas 3. kola Pohára EHF do Bosny a Hercegoviny, kde v sobotu 24. 11. o 18. h nastúpi proti RK Borac Banja Luka.

Odtiaľ pocestuje prešovská výprava do Macedónska, kde v utorok 27. 11. odohrá Tatran stretnutie 10. kola SEHA League s Metalurgom Skopje.

Z macedónskej metropoly zamieri Tatran Prešov do Modry, kde ho v stredu 28.11. po nočnom presune autobusom čaká ďalší predohrávaný zápas slovenskej Tipos extraligy s nováčikom súťaže.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.