Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Oliver Rábek ostáva v Prešove. Zahraničné ponuky ho nezlákali

Prešovčania museli upraviť svoj najbližší program. (Autor: TASR)
Ján Leško|Publikované 24. júl 2020 o 17:20

Tatranu sa upísal do konca júna 2023.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov mali odohrať prvé prípravné stretnutie na pôde maďarského prvoligistu v Gyöngyösi v piatok 24. júla.

Pre opatrenia s pandémiou koronavírusu sa však uskutočniť nemohlo, a tak musel klub hľadať náhradné riešenie.

Majstri za zatvorenými dverami

Ním mal byť v ten istý deň podľa náhradného modelového plánu prípravný zápas medzi sebou.

Napokon však z toho nebol klasický modelový duel, ale svojím spôsobom špecifický tréning.

Tréner slovenského šampióna rozdelil mužstvo do viacerých zoskupení a tie potom modelovali rôzne útočné i herné situácie a pilovali už predtým natrénované kombinácie.

V predošlých ročníkoch fanúšikovia prešovskej hádzanej dosť reptali vo viacerých zápasoch na pomalú hru Tatrana.

Ako sme sa mali ale možnosť presvedčiť na ostatnom a aj výnimočnom tréningu v tomto týždni, mužstvo Slavka Golužu v multinárodnom zložení v každej hernej činnosti pracovalo obdivuhodne rýchlo.

Pravda, nie bezchybne, no zrejme s nádychom zmeny zápasovej rýchlosti hry.

Najbližšie s poľským Kaliszom

„Vzhľadom na opatrenia, ktoré vstúpili do platnosti v Maďarsku, sme do Gyöngyösu síce necestovali, no ani tento fakt nič nezmenil na skutočnosti, že na plánovanej príprave nášho mužstva nič sme korigovať nemuseli,“ informoval nás generálny manažér Tatrana Miroslav Benický.

„Chlapci trénujú intenzívne dvojfázovo. Fyzický nápor na hráčov v príprave je nevyhnutný a v našom tíme súčasne veľký. U niektorých sa objavili aj svalové preťaženia. Našťastie, vážnejšie problémy zdravotného charakteru sa neobjavili. Niekde bolo ale potrebné ubrať, tréningové dávky upraviť. Tréner Goluža je s doterajším priebehom spokojný, aj noví hráči sa ukazujú v dobrom svetle. Hlavne však, u všetkých po dlhej vynútenej pauze sa prejavuje hlad po hádzanej. Iste, najväčšmi v práci s loptou. V budúcom týždni bude prípravný blok pokračovať prevažne dvojfázovo a vyvrcholiť by mal v sobotu stretnutím s poľským Kaliszom.“

Z dorastu vytiahli Vaška

V kádri Prešova stále čakajú na príchody dvoch zahraničných akvizícií.

Pravej spojky Ben Abdallaha z Tuniska, ktorý musel dohrať domácu najvyššiu súťaž a na budúci mesiac by mohol pricestovať do Prešova.

Na povolenie vstupu na pôdu Európskej únie čaká brazílsky brankár Marcos Colodeti.

„Na jeho čo najskoršie možnom príchode neustále pracujeme. Za danej situácie s koronavírusom vo svete to je ale veľmi zložité,“ zopakoval už viackrát vyrieknuté Benický.

„Aby tím netrénoval len s jedným brankárom Igorom Čuprynom, do tréningového procesu sme vytiahli sedemnásťročného talentovaného gólmana Števa Vaška z nášho dorastu.“

Obávaný kanonier predĺžil

S pozitívnou informáciou vyrukoval majiteľ Tatrana Miloslav Chmeliar.

„Podľa názoru odborníkov a aj podľa mňa je naša spojka Oliver Rábek už desať sezón najlepším slovenským hádzanárom, uznávaný a obávaný kanonier. Spomínam to preto, lebo o jeho služby prejavilo záujem viacero zahraničných klubov. Oli sa však rozhodol ostať verný Prešovu, s ktorým sa rozhodol predĺžiť profesionálny kontrakt do konca júna 2023.“

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články