Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Oliver Rábek potvrdil rolu kanoniera

O. Rábek v debute nadnárodnej ligy nesklamal. (Autor: elev)
Sportnet|Publikované 24. sep 2012 o 22:00

Prehra slovenského majstra v úvodnom zápase nadnárodnej súťaže hádzanárov s Lovčenom Cetinje v Čiernej Hore vskutku nečakala.

Prehra slovenského majstra a účastníka prvého Final Four SEHA League sa v úvodnom zápase druhého ročníka nadnárodnej súťaže hádzanárov s Lovčenom Cetinje v Čiernej Hore vskutku nečakala. Faktom ale ostáva, že húževnatý domáci tím vyhral o gól celkom zaslúžene.

CETINJE/PREŠOV. Zverenci prešovského trénera Djordje Rašiča hrali pomalú hádzanú, bez donedávna silných a hlavne rýchlych útočných kontier, nápaditosti pred súperovou bránou a slabou obranou.

Keďže väčšina hráčov zaostala ďaleko za svojimi skutočnými možnosťami, zápas s Lovčenom nemohol pre Tatran dopadnúť vari inak, ako prehrou.

Majiteľ Tatrana Prešov Miloslav Chmeliar kritizoval po stretnutí v Cetinje výkon mužstva, ale zároveň poukázal i na aktuálne nedostatočnú výkonnosť konkrétnych jednotlivcov.

V minulej sezóne sa takto „obul“ napríklad do českého reprezentačného krídelníka Tomáša Čípa. Kritika v jeho prípade padla na úrodnú pôdu. Jeho výkony, v porovnaní s minuloročnými, idú rapídne nahor.

Pochvaly sa mu ušlo i za hru proti Lovčenu Cetinje. Tam sa ale v ešte lepšom svetle prezentoval slovenský reprezentant v prešovských farbách, autor ôsmich gólov Tatrana Oliver Rábek.

O súperovi nemal potuchy

Pre spojku Tatrana Prešov O. Rábeka bol zápas v čiernohorskom Cetinje po letnom prestupe do tímu osemnásobného slovenského šampióna, v SEHA League premiérovým.

„O súperovi v mojom prvom zápase v tejto súťaži som nemal ani len potuchy,“ priznal už kanonier Tatrana.

„Akurát mi o ňom čosi povedali spoluhráči. Čo sa týka našej samotnej hry, tak tá naozaj nebola dobrá. Absolútne sme neťahali rýchle protiútoky. Za celý zápas nám vyšli vari dva, možno tri. Neťahali sme ani prvú útočnú vlnu, často zbrklo zakončovali, kopili príliš veľa technických chýb. K tomu dve nepremenené sedmičky a zahodené vyložené šance. Na jeden zápas naozaj veľa negatívneho, na to, aby sa to bolo bývalo vyhralo.“

Súper, hoci nedisponoval v kádri nejakými „hviezdami“, kvalitnejší tím Prešova predsa len prevýšil.

„Zdolal nás hlavne tou príslovečnou balkánskou hádzanárskou agresivitou. Lovčen mal tímových hráčov, pre ktorých žiadna lopta nebola stratená. Nemôžem povedať, že by súper hral zákerne, ale určite tvrdo, na hrane dovoleného. S podporou divákov aj s veľkým hádzanárskym srdcom,“ uviedol na adresu prvého súpera v novom ročníku SEHA League O. Rábek.

„Žiaľ, my sme vstup do sezóny nezvládli. Súťaž sa však iba rozbieha. Hlavy nesmieme preto vešať. Naopak, zápas v Cetinje detailne rozobrať, analyzovať chyby a v ďalších zápasoch sa im už vyvarovať.“

Poznatky z premiéry i stíhacej jazdy

Tatranu hra síce nešla, no Rábekovi to napriek tomu gólovo sypalo. „Možno sa zdalo, že do streleckých pozícií som sa predieral iba sám. Pravdou ale je, že mnohé mi odtiahnutím protihráčov pripravil Saša Radčenko. V samotnej koncovke som potom musel sám zabrať v hre jeden na jedného, predrať sa cez agresívne brániacich protihráčov. Lovčen nasadil latku v bránení dosť vysoko. Predpokladal som, že celý zápas v takomto nasadení vydržať nemôžu. Preto som sa snažil cez nich predrať. Ku koncu súper už trochu strácal, náš finiš ale prišiel už dosť neskoro.“

Jednu skúsenosť mal O. Rábek zo súťažnej premiéry. Druhú zo „stíhacej jazdy“ autobusom zo soboty večera na podvečerný nedeľný zápas s ŠKP Bratislava v prešovskej Mestskej hale.

„Veľmi zaujímavý poznatok, aký som predtým nikdy nezažil. Po zhruba osemnástich hodinách cesty, už o niečo vyše hodiny príprava na ďalší. Súboj s bratislavskými policajtmi sme ale zvládli. Tréner nechal oddychovať Antla i Radčenka, ja som prvý polčas viac menej presedel na lavičke, šancu dostali hrať všetci ostatní.“

V štvrtok Michalovce, v sobotu Brest Meškov

Rábek mienil, že po víkendových stretnutiach v krátkom časovom slede bude potrebné okrem herných analýz aj dôkladne regenerovať.

„V štvrtok od 18. hodiny nastúpime na zápas Tipos extraligy v Michalovciach. Tento súper sa určite bude chcieť na Prešov vytiahnuť, preto súboj s ním nesmieme v ničom podceniť a pripraviť sa naň s maximálnou zodpovednosťou. To isté platí o najbližšej sobote, kedy o 18. hodine nastúpime doma proti bieloruskému Brestu Meškov. Pravdu povediac, o Bielorusoch mám poznatky len zo zápasov slovenskej reprezentácie. Známe je, že Meškov pred štartom SEHA League posilnil, takže výborné prešovské publikum sa už teraz môže tešiť na kvalitnú medzinárodnú hádzanú.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.