Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Oleksandr Petrov už zarezáva s winLandom

Nová posila Ukrajinec O. Petrov. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 16. júl 2012 o 22:00

Urastená ukrajinská spojka sa s michalovským klubom dohodla na ročnej spolupráci.MICHALOVCE. Krátko po štarte letnej prípravy extraligového HC winLand Michalovce dorazila do metropoly Zemplína ďalšia nová posila celku.

Po Patrikovi Hruščákovi z Košíc a Lukášovi Gamrátovi, navrátilcovi z maďarského Mezőkövesdu, už vo štvrtok s tímom zarezával aj Ukrajinec Oleksandr Petrov, ktorý naposledy pôsobil v ruskom klube GK Zarja Kaspija Astrachán.

Rodák z ukrajinského mesta Černovice, ktoré leží v juhozápadnej Ukrajine, má 26 rokov a hráva na poste ľavej spojky.

Urastený hádzanár je vysoký 202 cm a váži 108 kg. „S michalovským klubom som sa dohodol na ročnej spolupráci. Zatiaľ sa mi tunajšie prostredie pozdáva, aj kolektív je dobrý, nuž verím, že sa mi tu bude dariť,“ prezradila nová akvizícia v kádri trénera Ľuboša Hudáka.

Petrov bol v HC winLand na skúške už vlani v lete, avšak vtedy z jeho angažmánu v tíme vtedajšieho nováčika extraligy nebolo nič, pretože sa rozhodol odísť do Ruska, do účastníka najvyššej tamojšej súťaže Astrachánu.

Dlho sa však v klube neohrial a už v polovici sezóny tam svoje pôsobenie ukončil. Počas tohtoročných veľkonočných sviatkov bol v Michalovciach na skúške opäť a teraz už definitívne posilnil Zemplínčanov.

Ukrajincov poznal

Petrov, ktorý v minulosti hrával v ukrajinských mužstvách HC Portovik Južny a HC Budyvelnik Brovary, stretol vo winLande aj bývalých spoluhráčov práve z tímu Brovár.

„Hrával som tam spolu s Viačeslavom Sadovým, Aleksandrom Tybulevičom a Gennadijom Kučerom,“ uviedol hádzanár. Michalovský extraligista tak vstúpi do novej sezóny opäť s piatimi Ukrajincami, okrem tohto kvarteta je v mužstve aj Vitalij Kuzmenko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.