Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Okyptený Prešov nezastavili ani "ostré" Nové Zámky

Sportnet|Publikované 5. apr 2009 o 22:00

Hádzanári Tatrana Prešov sú istými víťazmi základnej časti extraligy už v predstihu. Avšak ani tri kolá pred je skončení necestovali do Nových

Zámkov, žeby v niečom nebodaj poľavili. Aj napriek tomu, že mužstvo trénera J. Trtíka a asistenta T. Szalaia odchádzalo bez kľúčovej strednej spojky aj s ďalšími zdravotne stopercentne nepripravenými hráčmi.

PREŠOV. Už po víťaznom zápase na Považí v predošlom kole bolo jasné, že Radčenko do Nových Zámkov nebude môcť odcestovať. Otáznik visel aj nad štartom Pekára, celkom fit nebol ešte T. Mažár. Z dlhodobejších maródov po vyše šesťtýždňovej pauze bol k dispozícii Marušák, kým krídelník Mokriš na návrat stále čaká. Nuž a Mazúr si privodil zranenie pred odchodom.

Na západe arbitri z východu

Prešovčania však takmer v pravidelnom oklieštenom zložení úspešne hrávali českú extraligu, Ligu majstrov či Pohár víťazov pohárov. Tatran zvládol aj zápas na tradične horúcej pôde novozámockej pôde. Zaujalo nás, že súboj šli na "druhý" koniec republiky pískať arbitri z východného cípu Slovenska. Podľa informácií z jeho dejiska, vraj, ho nezvládli. Chyby údajne rozdávali na obe strany, ale hlavne, pripustili príliš tvrdú hru, vraj, aj za hranicou dovoleného. "Zápas bol taký, aký sme očakávali," tvrdil po zápase tréner Tatran Prešov Rastislav Trtík. "Domáci šli doňho s nádejou v prípade výhry dotiahnuť sa na Považskú Bystricu na treťom mieste. Podľa toho to na ihrisku vyzeralo. Bol to bojovný zápas, sa absolútnym nasadením domácich. My sme ale mali dobrý nástup, získali dostatočný odstup. Neskôr jeho priebeh mali pod kontrolou.

Pekár nedohral, Huňady otrasený

Strelecky sa presadzoval sa v úvode presadzoval Prešovčan Pekár. Čoskoro musel po nešetrnom zákroku so silno narazeným bokom z palubovky," konštatoval tréner. "Po Radčenkovi, ďalšie citeľná strata. Do hry teda zasiahol Marušák. Ten bol ale so zlomenou rukou dlho bez zápasovej praxe. Nebol teda patrične rozohraný. So spojkami sme preto nehrali tak si predstavovali. Na strednej spojke nahradil Radčenka zase celkom dobre Tumidalský. V obrane si dobre počínal Dudáš. K spokojnosti nám zahrala pravá strana, Fuňak, Mikéci a Huňady. Náš súčasný kanonier ale znovu dostal nešetrné údery do tváre. Otrasený, zápas dohrával s podozrením na otras mozgu. Našťastie, nemusel do nemocnice, ale vrátil sa s nami domov. Aj z toho vyplýva, že to bol nielen bojovný, ale aj tvrdý zápas."

Meluš chytil štyri sedmičky

Novozámočania príliš túžili po našom skalpe. Väčšou skúsenosťou nášho kádra, prehľadom v hre, ale tiež podstatne väčším kľudom na lavičke, sme súboj doviedli do víťazného konca. Dobre doň naskočili Kozlov, na rozorávke potom výborne zahral v určitých fázach hry Mišo Urban. V bráne začal Meluš. Dostal aj lacné góly, no potom sa zase chytil. Zneškodnil štyri súperove sedmičky. Výborne si počínal "Kubo" Krupa, potom ako nahradil kolegu v bráne. V podstate sme zápasovú záťaž rozložili na všetkých nominovaných hráčov, keďže sa na ihrisko dostal a dobre si počínal aj talentovaný D. Orlovský. Úlohu sme si teda splnili. Okrem zisku bodov naša neporaziteľnosť v slovenskej extralige v tejto sezóne trvá," neopomenul podčiarknuť kormidelník prešovského Tatrana.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.