Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Okyptené Bemaco prehralo

Sportnet|Publikované 25. jan 2016 o 23:00

Zápas 14. kola WHIL Prešov – Poruba chcel domáci klub pre absencie viacerých hráčok odložiť na neskorší termín.

Zápas štrnásteho kola spoločnej slovensko – českej súťaže hádzanárok (WHIL) Bemaco Prešov – Sokol Poruba chcel domáci klub vzhľadom na zranenia a choroby viacerých hráčok kádra odložiť na neskorší termín.

PREŠOV. Klub českého vicemajstra i riadiaci orgán najprv súhlasili, ale potom svoje stanovisko zmenili a tak tréner prešovských hádzanárok Dušan Daniš musel siahnuť aj hlboko do kádra dorasteniek.

Bemaco bolo v zápase s Porubou, okrem iného bez najlepšej strelkyne v jarnej časti WHIL Šutranovej, bezzubé najmä v útoku.

Harčarufková hrala po vlečúcom sa zranení päty, Babukovej boľavé koleno dovolilo byť akurát na lavičke.

„Reálne sme mohli do hry použiť iba osem hráčok v poli. Chýbali nám predovšetkým spojky. Poruba je špičkový tím súťaže so zdvojenými postami. Naše dievčatá prehrali síce jasne, ale v podstate nesklamali. Favoritovi vzdorovali, čo im sily stačili. Žiaľ, dali sme veľmi málo gólov, absencia strelkýň sa prejavila. Navyše, ak sme si už strelecké pozície vypracovali, tak z krídiel i spoza deväťmetrovej hranice sme neboli úspešní. Veľké oči s ohľadom na danú situáciu v družstve sme nemali a takto to aj dopadlo,“ hodnotil bez ružových okuliarov tréner Prešova D. Daniš.

Už v stredu hrá Bemaco ďalší interligový zápas v Olomouci. Ani pred ním v prešovskom ženskom hádzanárskom tábore nehýria optimizmom.

„Do Česka pocestujeme v podstate v takom istom zložení, v akom sme hrali proti Porube. Takže prehnané očakávania ani v tomto prípade nemáme,“ konštatoval tréner prešovských hádzanárok.

Štatistika

Bemaco Prešov – Sokol Poruba 12:24 (5:9)

Prešov: Z. Balogová, Dlugošová, K. Bernátová – Gajdošová 3, Čirčová 3, Fuleková 3, Harčarufková 2, Vencuriková 1, Jevčáková, Babuková, Pavúková, Puzderová, Kocanová, Vagaská.

Pokutové hody: 1/0 – 3/2. Vylúčené: 4 – 5. Rozhodovali: Gedeon a Palovčák (obaja SR). Divákov: 220.

leš

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 3/2015, v predaji od 26. 1. do 1. 2. 2016

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.