Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Okrem Kožleja Slováci do odviet 2. predkola s náskokom

SITA|5. aug 2003 o 08:42

BRATISLAVA 5. augusta (SITA) - V stredajších odvetných zápasoch 2. predkola Ligy majstrov 2003/2004 má okrem futbalistov MŠK Žilina šancu zasiahnuť do hry ešte šesť slovenských legionárov. Výbornú východiskovú pozíciu si v prvom stretnutí vytvorila Slavia

Praha (Matúš Kozáčik, Michal Otočka, Matej Krajčík), keď na súperovej pôde zdolala bosniansky Leotar Trebinje 2:1. Ešte lepšie je na tom obranca Stanislav Varga, ktorý sa pred týždňom podieľal na triumfe Celticu Glasgow nad FBK Kaunas 4:0 na litovskej pôde. S víťazstvom cestuje do odvety aj MTK Budapešť. Maďarský šampión aj so slovenským stredopoliarom Ottom Szabóom v základnej zostave vyhral prvý vzájomný duel s HJK Helsinki v pomere 3:1. Zo slovenských futbalistov nemal minulú stredu dôvod na radosť iba útočník Jozef Kožlej, ktorého Omonia Nikózia prehrala v Krakove s domácou Wislou 2:5 a jej postupové nádeje sa výrazne znížili.


Program stredajších odvetných stretnutí 2. predkola Ligy majstrov 2003/2004 (všetky časy SELČ):

16.30 h (hrá sa v Budapešti): Maccabi Tel Aviv - MŠK Žilina - prvý zápas 0:1, rozhoduje: Albrecht (Nem.)

18.00: Vardar Skopje (Maced.) - CSKA Moskva (Rus.) - prvý zápas 2:1, rozhoduje: Esquinas Torres (Šp.)

18.00: Šachťor Doneck (Ukr.) - Šerif Tiraspoľ (Mold.) - prvý zápas 0:0, rozhoduje: Layec (Fr.)

18.00: HJK Helsinki (Fín.) - MTK Budapešť (Maď.) - prvý zápas 1:3, rozhoduje: Delevič (Srb. a Č. Hora)

19.00: Slavia Praha (ČR) - Leotar Trebinje (Bosna a Herc.) - prvý zápas 2:1, rozhoduje: Vuorela (Fín.)

19.00: Wisla Krakov (Poľ.) - Omonia Nikózia (Cyp.) - prvý zápas 2:5, rozhoduje: Leuba (Švajč.)

19.00: Rosenborg Trondheim (Nór.) - Bohemians Dublin (Ír.) - prvý zápas 1:0, rozhoduje: Bossen (Hol.)

19.30: CSKA Sofia (Bulh.) - Pjunik Jerevan (Arm.) - prvý zápas 2:0, rozhoduje: McDonald (Škót.)

20.30: GAK Graz (Rak.) - SK Tirana (Alb.) - prvý zápas 5:1, rozhoduje: Jakobsson (Isl.)

20.30: Anderlecht Brusel (Belg.) - Rapid Bukurešť (Rum.) - prvý zápas 0:0, rozhoduje: Božinovski (Mac.)

20.45: Celtic Glasgow (Škót.) - FBK Kaunas (Lit.) - prvý zápas 4:0, rozhoduje: Granat (Poľ.)

20.45: Dinamo Záhreb (Chorv.) - NK Maribor (Slovin.) - prvý zápas 1:1, rozhoduje: Kapitanis (Cyp.)

20.45: Sliema Wanderers (Malta) - FC Kodaň (Dán.) - prvý zápas 1:4, rozhoduje: D´Urso (Angl.)

20.45: Djurgaarden Štokholm (Švéd.) - Partizan Belehrad (Srb. a Č. Hora) - prvý zápas 1:1, rozhoduje: Baskakov (Rus.)


Žreb 3. predkola Ligy majstrov 2003/2004:

CSKA Moskva (Rus.)/Vardar Skopje (Mac.) - Sparta Praha (ČR)

MTK Budapešť (Maď.)/HJK Helsinki (Fín.) - Celtic Glasgow (Škót.)/FBK Kaunas (Lit.)

Glasgow Rangers (Škót.) - FC Kodaň (Dán.)/Sliema Wanderers (Malta)

Austria Viedeň (Rak.) - Olympique Marseille (Fr.)

FC Bruggy (Belg.) - Borussia Dortmund (Nem.)

FC Šachťor Doneck (Ukr.)/Šerif Tiraspoľ (Mold.) - Lokomotiv Moskva (Rus.)

Lazio Rím (Tal.) - Benfica Lisabon (Portug.)

Dinamo Kyjev (Ukr.) - Dinamo Záhreb (Chorv.)/NK Maribor (Slovin.)

Rosenborg Trondheim (Nór.)/Bohemians Dublin (Ír.) - Deportivo La Coruňa (Šp.)

Grasshoppers Zürich (Švajč.) - AEK Atény (Gr.)

Maccabi Tel Aviv (Izr.)/MŠK Žilina (SR) - FC Chelsea (Angl.)

Celta Vigo (Šp.) - Slavia Praha (ČR)/Leotar Trebinje (Bosna a Herc.)

Partizan Belehrad (Srb. a Č. Hora)/Djurgaarden Štokholm (Švéd.) - Newcastle United (Angl.)

Galatasaray Istanbul (Tur.) - CSKA Sofia (Bulh.)/Pjunik Jerevan (Arm.)

RSC Anderlecht Brusel (Belg.)/Rapid Bukurešť (Rum.) - Wisla Krakov (Poľ.)/Omonia Nikózia (Cyp.)

GAK Graz (Rak.)/KF Tirana (Alb.) - Ajax Amsterdam (Hol.)

Súvisiace články