Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Okrem Horkého a Volfa neodišiel zatiaľ nik

Sportnet|Publikované 11. dec 2006 o 23:00

Prešov V medzisúťažných obdobiach býva pohyb v kádroch futbalových tímov bežným javom. V 1. FC Tatran Prešov sa zmeny diali v letnom i zimnom

období. Momentálne v prešovskom Tatrane vrcholí prechodné prípravné obdobie. Jeho súčasťou sú prípravné zápasy. Nuž a v nich sme zaregistrovali v prvoligovom Tatrane nové tváre. Tréner P. Polák dával šancu odchovancom klubu z dorastu i hráčom z béčka. Objavili sa však aj novici, o ktorých sme sa zmienili v našej včerajšej športovej prílohe. Išlo o P. Barana z Vranova, Amricha z Nemšovej, Duckého zo Slovana Bratislava a Jurčáka z Nového Mesta nad Váhom. Zaujímalo nás, aký pohyb v kádri 1.FC Tatran Prešov, ktorý svoju postupovú úlohu v jeseni nesplnil, možno v najbližšom období očakávať?

"Zmeny v kádri vylúčené určite nie sú," pripúšťa športový riaditeľ klubu Erik Bogdanovský. "Tréner P. Polák má o nich svoje predstavy a už ich aj na minulotýždňovom stretnutí s majiteľmi klubu predbežne predostrel. Na ňom dal návrh, s ktorými hráčmi on neráta. O konkrétnom počte, ani ich mená, z pochopiteľných príčin zatiaľ hovoriť nebudem." A čo príchody? "Keďže niektorí hráči by z klubu mali odísť, je logické, že pohyb by mal nastať aj smerom dovnútra." Prechodné obdobie skončí 15.decembra. Po tomto termíne sa futbalová verejnosť dozvie aké zmeny v prvoligovom mužstve nastanú? "Do 15.decembra musí byť jasné, kto z klubu odíde." Na stretnutí s majiteľmi klubu ste boli aj vy. Sú teda otvorení myšlienke ďalších zmien v prvoligovom kádri? "Problémy personálneho charakteru sú predovšetkým v útoku. Preto budú podniknuté také kroky, aby sme získali hráčov, konečne platných v koncovke." Futbalisti, ktorých sme videli v zeleno bielom na skusoch v ostatnom prípravnom zápase so Spišskou Novou Vsou sa prišli ukázať na základe vašich podnetov? "Nie, tí sa v Prešove ukázali na podnet hlavného trénera P. Poláka." Prídu vari do konca prechodného obdobia aj ďalší? "Nepredpokladám." Na jednej strane nové tváre, na druhej chýbali viaceré známe... "S výnimkou Horkého a Volfa, zatiaľ z klubu neodišiel nik."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.