Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Okrem hladkého postupu plusom aj mladé hráčky

SITA|17. júl 2006 o 14:39

BRATISLAVA 17. júla (SITA) - Návrat Slovenska do II. svetovej skupiny tenisového Pohára federácie v sebe skrýva hneď niekoľko pozitívnych momentov. Tým hlavným je utvorenie výbornej partie hráčok, ako ...

BRATISLAVA 17. júla (SITA) - Návrat Slovenska do II. svetovej skupiny tenisového Pohára federácie v sebe skrýva hneď niekoľko pozitívnych momentov. Tým hlavným je utvorenie výbornej partie hráčok, ako aj na strane podporného tímu. Podľa generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igora Mošku bolo základom tohtoročného úspechu skvelé vystúpenie v náročnom turnaji euroafrickej zóny v bulharskom Plovdive. Na tamojšej antuke Slovenky vyhrali v rozpätí šiestich dní štyri zápasy. "Výsledky, ktoré sme dosiahli v Plovdive, boli vynikajúce. Keď vezmeme do úvahy, že sme postúpili z konkurencie 18 tímov, hráčkam treba len poďakovať. Domáci barážový súboj s Thajskom, to už bola taká povinná jazda. Nepripúšťali sme si, že môžeme prehrať," komentoval Igor Moška. Generálny sekretár STZ vyzdvihol okrem vydareného návratu Daniely Hantuchovej aj postupné zabudovanie mladých hráčok do tímu. "To je druhé veľké plus nášho tohtoročného snaženia. Kapitán dal aj na úkor niektorých možných opôr šancu mladým hráčkam a ukázalo sa to ako správna cesta. Rybáriková aj Cibulková ukázali ohromný potenciál," dodal Moška.

Slovensko bude hrať v roku 2007 v II. svetovej skupine Fed Cupu spoločne s Austráliou, Českom, Chorvátskom, Izraelom, Kanadou, Nemeckom a Rakúskom. O dvojiciach 1. kola rozhodne žreb. Známy je však už termín súbojov 1. kola. V oboch svetových skupinách sa bude hrať počas víkendu 21.-22. apríla 2007. Semifinále resp. barážové zápasy o účasť v I. a II. svetovej skupine potom odohrajú 14.-15. júla a finále I. svetovej skupiny 15. a 16. septembra 2007.


Súvisiace články