Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Okolo odchodu trénera Sparty sa šíria šokujúce fámy

TASR|18. dec 2004 o 11:35

Praha 18. decembra (TASR) - V ťažko skúšanom českom futbale vybuchla po veľkej korupčnej afére ďalšia bomba. Tréner Sparty Praha František Straka vraj ...


Praha 18. decembra (TASR) - V ťažko skúšanom českom futbale vybuchla po veľkej korupčnej afére ďalšia bomba. Tréner Sparty Praha František Straka vraj musel odísť z Letnej preto, že bral kokaín.

"Božechráň, aby som s týmto svinstvom mal niečo spoločného," citoval v sobotu český portál idnes.cz slová Františka Straku, ktorý v týchto dňoch už nie prvýkrát musel reagovať na podobné podozrenie. Jeho kamaráti mu túto šokujúcu zvesť priniesli skôr ako sa českí novinári mohli spýtať, či je to pravda.

"Nie je to pravda. Je to veľká hlúposť. Som absolútne čistý. Odprisahám to na zdravie svojho dieťaťa," rezolútne vyhlásil bývalý česko-slovenský reprezentant, ktorý v rokoch 1983 - 1990 odohral 35 medzištátnych duelov.

Šokujúca správa však už v priebehu piatkového popoludnia stihla obletieť celé Česko. Ako v sobotu uvádza server idnes.cz už v piatok večer o nej hovorili mnohí, ktorí sú zainteresovaní do diania v českom futbale. Strakovi už iba zmienka o kokaíne môže nerobiť veľmi veľa zla, lebo takéto nepodložené správy sú veľmi nebezpečné. Na druhej strane, ak by tento fakt potvrdil, čo Straka i Sparta Praha vylučujú, bola by to pre český futbal ďalšia rana.

"Neveríme tomu, že František Straka užíval drogy. Kategoricky a od tejto informácie dištancujeme," citoval server idnes.cz slová Lenky Rakovej, hovorkyne AC Sparta Praha, ktorými reagovala na túto informáciu. Klub z Letnej sa cíti šírením tejto zvesti poškodený.

Podľa niekoľkých nezávislých zdrojov, celá kauza vypukla vraj preto, lebo prezident Sparty Praha Vlastimil Košťál našiel trénera Straku v kancelárii ako šnupe kokaín. To vraj bol pravý dôvod, prečo líder českej najvyššej súťaže vo štvrtok 16. decembra prekvapujúco prepustil zo svojich služieb hlavného trénera a nahradil ho Jaroslavom Hřebíkom. "To je absolútna lož. Úplný nezmysel. Ľudská závisť nemá hranice," reagoval na správu prezident Sparty Praha.

Kokaínový škandál zažilo v roku 2000 Nemecko, keď sa tréner Christoph Daum uchádzal o miesto reprezentačného kormidelníka. Z užívania kokaínu ho obvinil manažér Bayernu Mníchov Uli Hoeness. Vtedy Dam oznámil, že dobrovoľne podstúpi test. Lenže skúška vlasov ho usvedčila.

"Som ochotný absolvovať akýkoľvek test. Pokojne si dám otestovať každú časť tela," povedal pre idnes v piatok 46-ročný Straka, ktorý práve Dauma považuje za svoj najväčší trénersky vzor. "Ale ja som nešnupal. Prečo by som to robil?" doložil extréner pražskej Sparty, účastník MS 1990 v Taliansku.

Súvisiace články