Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Okamih stretnutia - Hvíla žolíkom

Sportnet|Publikované 23. nov 2005 o 23:00

Košice Priaznivci košických hokejistov v utorkovom súboji s Trenčínom tŕpli až do 48. minúty. Tak dlho čakali na prekonanie gólmana vojakov

Miroslava Hálu. Až Lukáš Hvíla konečne našiel recept. Dôrazne si nakorčuľoval pred súperovu bránku a bekhendom rozvlnil sieť. Košičania v tej chvíli akoby vstali vzmŕtvych. Krátko na to sa presadil aj Lipansky a dielo dokonal Bartoš, ktorý uzavrel na konečných 3:1. Hvílov gól, ktorým vyrovnával na 1:1 mal cenu zlata. Pozoruhodné je, že Hvíla presedel dve tretiny na striedačke. Nastúpil až do tretej, v treťom útoku naradil Michala Lujkáča. Tréner HC Ján Selvek na margo toho, že autor prvého gólu zasiahol do hry až t tretej dvadsaťminútovke poznamenal: "Nechali sme so sedieť, aby si uvedomil, že v každom stretnutí musí bojovať." A zdá sa, že táto terapia sa Selvekovi vyplatila, lebo proti Trenčínu bol Hvíla nakoniec žolíkom.