Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Öhlund dostal varovanie, ale na ZOH môže štartovať

TASR|Publikované 21. jan 2002 o 16:03

Zürich 21. januára (TASR) - Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) v pondelok oznámila, že švédsky hokejový obranca Mattias Öhlund sa môže zúčastniť na ZOH 2002 i napriek pozitívnemu dopingovému testu

. IIHF sa rozhodla udeliť hráčovi Vancouver Canucks iba "vážne varovanie" bez trestu, pretože v jeho prípade sa jedná o "výnimočné okolnosti".

Öhlund mal v dopingovej vzorke z 11. decembra stopy po zakázanom acetazolamide. Funkcionár IIHF zodpovedný za medicínske otázky Mark Aubry oznámil Disciplinárnej komisii IIHF, že acetazolamid bol súčasťou lieku, ktorý Öhlund užíval po operácii oka.

"Bolo preukázateľne dokázané, že to bol iba pozitívny dopingový test a nie dopingový priestupok. V každom prípade musíme byť pozorní a spravodliví, aby nám športovci i naďalej pomáhali udržať náš šport čistý od drog," uvádza sa v stanovisku IIHF.

Acetazolamid je na listine zakázaných dopingových prostriedkov, lebo zakrýva použitie anabolických steroidov. "Lieky mu dávali lekári v Kanade, ale Mattias nevedel, aké majú zloženie," obhajoval hráča hovorca Švédskeho olympijského výboru Björn Folin a pokračoval: "Mattias spravil chybu, že dopingovým odborníkom pri odbere vzorky neuviedol, aké lieky užíval po operácii kolena na začiatku decembra." šu fi

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.