Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Ohlasy tlače v SAE po zápase SAE - Slovensko

SITA|28. nov 2003 o 09:27

ABÚ DABÍ 28. novembra (SITA - od vyslaného redaktora Tomáša Cho) – Ohlasy médií po štvrtkovom otváracom stretnutí MS "20“ SAE – Slovensko (1:4) na štadióne Zayed Sports City v Abú Dabí:


Gulf Today: "Víťazstvo Slovenska v úvodnom zápase turnaja. Hostia od úvodu dominovali a ich útoky boli stálou hrozbou pre bránku Ismaila Rabeeho. Po druhom góle niektorí diváci znechutení odišli domov. Rozhodnuté bolo už po prestávke, keď Čech nádhernou strelou zvýšil na 0:3.“


Akhabar Al Arab: "Slováci štartujú na MS prvýkrát a nikto nečakal, že budú takí silní. Naši chlapci nehrali zle, ale súper bol nad ich možnosti. Slovenské mužstvo vyniká veľmi dobrou súhrou, tvorí jeden tím a toto víťazstvo ho stavia do pozície jedného z favoritov celého svetového šampionátu.“


Khaleej Times: "Pre tím SAE to bol vo štvrtok večer krutý budíček, keď v otváracom stretnutí prehral so Slovenskom 1:4. Stredoeurópania udreli už v 5. minúte a do polčasu viedli 2:0. Po prestávke ich zmrazil svojou delovkou z tridsiatich metrov Marek Čech. Slovensko si nemohlo želať lepší štart do turnaja."


Gulf News: "SAE zaplatili veľkú cenu v psychicky ťažkom otváracom stretnutí proti Slovensku. Hostitelia veľmi skoro zistili, že to proti silnejšiemu súperovi budú mať ťažké. Slováci využívali svoju rýchlosť a z protiútokov si hneď od úvodu vynútili tlak. Plány na postup domácich dostali vážne trhliny, aj keď ich ešte čakajú dva zápasy."


fifa.com: "Slovensko rozdrvilo Emiráty v otváracom stretnutí. Mladí Slováci nemali s hostiteľmi zľutovanie a v prvý deň šampionátu si pripísali na konto víťazstvo 4:1. Tón stretnutiu udal už v 5. minúte Miloš Brezinský a 49 000 divákov v hľadisku vedelo, aký osud čaká ich mužstvo."


to;kj;bg;de

Súvisiace články