Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Ohlasy tlače na chorvátsky triumf

Sportnet|Publikované 5. dec 2005 o 23:00

ChorvátskoAgentúra HINA: "Čarovná formulka - dva body Ljubičiča v dvojhrách nám zabezpečia víťazstvo, v Bratislave nefungovala. Ančič si však s

Chorvátsko

Agentúra HINA: "Čarovná formulka - dva body Ljubičiča v dvojhrách nám zabezpečia víťazstvo, v Bratislave nefungovala. Ančič si však s neskúseným Mertiňákom poradil a postaral sa o historický moment chorvátskeho tenisu."

Večernji List: "Chorváti najväčší na svete. Pohár je náš! A to hneď na prvý finálový pokus. Víťazstvo Ančiča v poslednej dvojhre odštartovalo erupciu emócií v Sibamac aréne. Nejeden fanúšik vypustil slzu. Lubovi s Mariom sa podarilo to, na čo dlhé roky čakali také legendy ako Punčec, Palada, Jovanovič, Pilič či Franulovič. Svätý Nikola zobral svojich chlapcov do raja."

Novi List: "Nie je veľa legendárnejších a slávnejších trofejí, ako je Davisov pohár. V nedeľu večer v Bratislave sa ho po prvý raz dotýkali chorvátske ruky."

HRT: "Goran už teraz môže spokojne odísť do tenisového dôchodku."

Glas Istre: "V Bratislave sa zrodil jeden z najväčších úspechov chorvátskeho športu. A nemusí byť posledný. Ljubičič ešte možno nie je na vrchole kariéry a Ančič má len 21 rokov."

Vjesnik: "Máme pohár, ktorý má 105-ročnú tradíciu a bojovalo oň 170 krajín. Slová proroka Ivaniševiča o celkovom víťazstve sa naplnili. Nerodilo sa však ľahko, lebo rozhodujúci tretí bod neprišiel z rakety jednotky Ljubičiča, ale dvojky 'SuperMaria' Ančiča."

Svet

AP, USA: "Chorvátsko prvýkrát víťazom Davisovho pohára. Je to najväčší úspech tejto krajiny v tímových športoch od získania nezávislosti v roku 1991."

L'Equipe, Francúzsko: "Chorváti v raji. Hrdinom historického momentu Mario Ančič. Finálový duel Slovákov s Chorvátskom úžasne gradoval, ťažko si možno predstaviť väčšiu drámu. Postaral sa o to Dominik Hrbatý, ktorý zdolal Ljubičiča a vyrovnal na 2:2. Napokon však bolo Dominovo enormné úsilie zbytočné, rozdiel medzi kvalitou súperov v záverečnej dvojhre bol zrejmý v prospech Ančiča."

BBC, Veľká Británia: "Hrbatý šokoval Ljubičiča, potom však Mertiňák nestačil na Ančiča. V rozhodujúcej dvojhre bol prvý set ešte vyrovnaný, ale v ďalšom priebehu Slovák nedokázal zvrátiť nepriaznivý vývoj. Do histórie vstúpil okrem tímu Chorvátska aj jeho kapitán Pilič, ktorý ako prvý muž v histórii Davisovho pohára doviedol k triumfu dve krajiny."

CNN, USA: "Ančič daroval Chorvátsku Davisov pohár. Víťazov si história pamätá, najmä ak je to po prvý raz."

APA, Rakúsko: "Piličovi sa za päť rokov podaril s Chorvátmi malý zázrak. Začínal s nimi od nuly, teraz sú majiteľmi najškaredšej misy na šalát na svete."

Gazeta, Rusko: "Slováci zostali nakoniec bez ruského rekordu. Pred záverečnými dvojhrami finále prehrávali s Chorvátmi 1:2, ale výsledok už neotočili. To sa podarilo iba Rusom v roku 2002 vo Francúzsku. Klobúk dolu pred Hrbatým, ktorý v päťsetovej dráme zdolal Ljubičiča a zobral mu daviscupový rekord."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.